Polskie Radio
Section05
Monachium

Czy taka impreza ma sens? Krzysztof Kuzak o multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy

Krzysztof Kuzak powiedział, że na multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy w Monachium "w sumie jest 12 dyscyplin". - Pierwsze takie zawody zorganizowano cztery lata temu w Glasgow i w Berlinie, czyli wtedy dwa miasta były gospodarzami takich multidyscyplinarnych zawodów i już wtedy zastanawiano się czy taka impreza ma sens - zaznaczył dziennikarz sportowy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Monachium SPORT Lekkoatletyka ME Monachium 2022 Grzegorz Nowaczyk Krzysztof Kuzak inne dyscypliny ME Monachium 2022 lekkoatletyka

Ursula von der Leyen: działania Rosji mogą zmienić cały porządek międzynarodowy

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że rosyjskie groźby wymierzone w Ukrainę mogą zmienić kształt całego porządku międzynarodowego. Podkreśliła także, że kraje UE nie mogą być tak bardzo uzależnione od dostaw gazu z kraju, który "grozi rozpętaniem wojny". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa serwis wschodni Ukraina Monachium Rosja Komisja Europejska Ursula von der Leyen

Niemcy: protesty przeciwko ograniczeniom pandemicznym. Policja użyła pałek i gazu

W środę wieczorem w centrum Monachium na zakazanych przez miasto protestach zebrało się tysiące osób protestujących przeciw działaniom władz związanym z pandemią. Na Marienplatz interweniowała policja i doszło do starć. Funkcjonariusze użyli pałek i gazu pieprzowego. Dwóch policjantów i trzech protestujących zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus protest Monachium Niemcy policja ŚWIAT Europa

Śmieciowy samochód BMW

Trwa IAA Mobility 2021, na którym producenci zaskakują nas niezwykłymi nowinkami z pogranicza motoryzacji i technologii. Jedną z nich jest nowy samochód od BMW. Niemiecki koncern zwiększa wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatu i przedstawia auto pochodzące w 100 procentach z recyklingu – poznajcie BMW i Vision Circular!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody elektryczne samochody elektromobilność ekologia ŚWIAT społeczeństwo Niemcy wodór paliwa paliwa alternatywne nowe technologie wystawa Polskie Radio Kierowców Polskie Radio Monachium

Zmarł Dawid Duszman - ostatni bohater Auschwitz. "Pożegnanie z nim jest szczególnie bolesne"

W wieku 98 lat zmarł Dawid Duszman - ostatni z wyzwolicieli niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz i utalentowany szermierz. Ten Rosjanin wyznania mojżeszowego zmarł w Monachium, gdzie mieszkał od wielu lat - poinformowała w niedzielę tamtejsza gmina żydowska.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Monachium II wojna światowa Auschwitz Niemcy niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne