Sacrum Profanum w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 15:53
Jubileuszowa odsłona krakowskiego Festiwalu poświęcona będzie w całości muzyce polskiej. Pierwszy koncert już 9 września – także na naszej antenie - oraz na naszej stronie w przekazie wideo!
Sacrum Profanum w Dwójce

W ramach Festiwalu Sacrum Profanum usłyszymy utwory najlepszych polskich kompozytorów młodego i średniego pokolenia: Pawła Mykietyna, Agaty Zubel, Cezarego Duchnowskiego, Aleksandra Nowaka, Marcina Stańczyka i Sławomira Kupczaka. Wśród wykonawców – czołowe europejskie i amerykańskie zespoły specjalizujące się w interpretacji muzyki współczesnej: Ensemble Modern, Klangforum Wien, Cikada Ensemble, Ensemble musikFabrik, Alarm Will Sound, Bang on a Can All-Stars.

Jubileuszowa edycja Sacrum Profanum, realizowana pod tytułem Made in Poland, jest zwieńczeniem dwuletniego programu (pod tym samym tytułem) realizowanym w latach 2010-2011 wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Adama Mickiewicza i Instytutem Książki – zakładającego prezentację muzyki polskiej w mistrzowskich wykonaniach najlepszych zespołów muzyki współczesnej.

Wszystkie wydarzenia części klasycznej Festiwalu (9-14 września) będziemy transmitować na antenie Dwójki:

9 września 2012, godz. 19.00

Paweł Mykietyn – Król Lear

Wyk. Ensemble Modern

10 września 2012, godz. 20.00

Aleksander Nowak – Dark Haired Girl in a Black Sports Car, Night Transit, Hit 2

Aphex Twin – Cock ver 10, Omgyjya Switch, Gwely Mernans

Wyk. Alarm Will Sound

11 września 2012, godz. 20.00

Marcin Stańczyk – Afterimages, Laterna, Nibiru, Mosaique, Geysir (feat. Envee)

Wyk. Bang on a Can All-Stars

12 września 2012, godz. 20.00

Cezary Duchnowski – i (feat. Igor Boxx)

Wyk. Ensemble musikFabrik

13 września 2012, godz. 20.00

Agata Zubel – Labyrinth, Shades of Ice, The Streets of Human City, Not I

Wyk. Klangforum Wien

14 września 2012, godz. 20.00

Sławomir Kupczak – Anafora VI, Analogya 1, Res Facta, Raport

Wyk. Cikada Ensemble

15-17 września odbędą się koncerty finałowe, które będziemy rejestrować. 15 września po muzykę najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych – ikon awangardy sięgną DJ’e związani z kultową londyńską wytwórnią Ninja Tune. Publiczność zgromadzona w hali ocynowni ArcelorMittal usłyszy utwory z repertuaru Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara w nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na ten wieczór przez duet Skalpel, DJ’a Fooda (Kevin Foakes aka Strictly Kev), Kinga Cannibala (Dylan Richards), duet Grasscut (Andrew Phillips i Marcus O'Dair) oraz DJ’a Vadima (Vadim Peare).

16-17 września zaś – Sigur Rós i Kronos Quartet. Po trzech latach przerwy w działalności wracają z nowym materiałem. Introwertycznym, minimalistycznym, eksperymentalnym - dopełnionym doświadczeniami z solowych projektów członków grupy.

(materiały organizatora/krzk)

Czytaj także

RDK: Co się wydarzy podczas Sacrum Profanum 2012?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 10:23
W tym tygodniu w Radiowym Domu Kultury odkrywamy tajemnice, szykujemy się na najważniejsze kulturalne wydarzenia lata i rozdajemy…
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sacrum Profanum: Skalpel się reaktywuje i zsampluje Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 10:23
Igor Pudło i Marcin Cichy znów połączą siły, by poeksperymentować z muzyką Kilara, Pendereckiego i Góreckiego. 10. edycja Sacrum Profanum poświęcona będzie w całości polskiej muzyce.
rozwiń zwiń