X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Pawlak zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 09:00
XI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski zwyciężył 19-letni Piotr Pawlak, student profesora Waldemara Wojtala z Gdańska. Drugie miejsca zajęła zaś studentka profesor Katarzyny Popowej- Zydroń z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Katarzyna Gołofit. 
Piotr Pawlak
Piotr PawlakFoto: PAP/Paweł Supernak

Trzecią nagrodę przyznano koreańskiej pianistceYeon-Min Park.

Trzeci z wyróżnionych Polaków w Darmstadt to Michał Szymanowski, który otrzymal IV nagrodę oraz nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków Chopina.

Międzynarodowy konkurs organizowany w Darmstadt od 1983 roku przez Niemieckie Towarzystwo Chopinowskie jest jedynym poza Warszawą konkursem chopinowskim o monograficznym charakterze.

Tegoroczna odsłona rozgrywała się od 6 października w trzech etapach. Wzięło w nim udział 47 pianistów z całego świata, w tym 12 Polaków. Aż czworo z nich znalazło się w finale, którego program obejmował wykonanie utworu Fryderyk Chopina z wiolonczelą (fragment Sonaty op. 65 lub Introdukcja i Polonez C-dur op. 3 lub Grand Duo Concertant na tematy z "Roberta Diabła") oraz jednego z dwóch koncertów fortepianowych naszego kompozytora z Rosyjską Orkiestrą Kameralną z Sankt Petersburga pod batutą Jurija Bilbo.

Pianistów oceniało siedmioosobowe jury pod przewodnictwem Kevina Kennera. Zasiadali w nim m.in. prof. Andrzej Jasiński, Dang Thai Son, Tobias Koch i prof. Ewa Pobłocka.

Oficjalne ogłoszenie wyników i koncert laureatów zaplanowano na poniedziałek 16 października o godzinie 19.00.


Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna konkurs
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liebreich: "Tapiola" Sibeliusa zawsze budzi skrajne emocje

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 15:00
- "Tapiola" to złożony i trudny utwór, ostatni napisany przez Sibeliusa. Powstała w latach 20. minionego wieku. Ludzie zazwyczaj kochają go, albo nienawidzą. Nawet w naszej orkiestrze widać ten podział - mówił dyrygent Alexander Liebreich.
rozwiń zwiń