X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XVI" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 15:22
W sobotę 26 stycznia rozpocznie się w Warszawie Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XVI" poświęcony twórczości wybitnego kompozytora. Program 2 Polskiego Radia, współorganizator przedsięwzięcia, zaprasza na transmisje wielu wydarzeń festiwalu.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Tegoroczny Festiwal "Łańcuch" potrwa do 9 lutego. Na początek, już w najbliższą sobotę 26 stycznia, radiowa Dwójka transmitować będzie inauguracyjny koncert ze Studia im. Witolda Lutosławskiego. Podczas wieczoru wystąpi Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Liebreicha oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” prowadzony przez Annę Szostak. W programie koncertu: Iannis Xenakis – MetastaseisB; Witold Lutosławski – Trois poèmes d'Henri Michaux na 20-głosowy chór mieszany i orkiestrę; György Ligeti – Clocks and Clouds na 12 głosów żeńskich i orkiestrę; Witold Lutosławski – Livre pour orchestre.

Początek transmisji w radiowej Dwójce o godz. 19.00 – gospodarzem wieczoru będzie Joanna Grotkowska, a przerwie rozmowy Beaty Stylińskiej z Elżbietą Markowską i Anną Szostak oraz Moniki Zając z Alexandrem Liebreichem.

Kolejne transmisje i retransmisje z Festiwalu na antenie Dwójki:

27 stycznia (niedziela), godz. 18.00: Grażyna Bacewicz – In una parte na orkiestrę; Witold Lutosławski – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę; Ludwig van Beethoven – Uwertura Leonora III op. 72 b na orkiestrę; Witold Lutosławski – Novelette na orkiestrę; wyk. Zuzanna Sosnowska – wiolonczela, Polska Orkiestra Radiowa, Michał Klauza – dyrygent.

10 lutego (niedziela), godz. 18.00 - retransmisja koncertu finałowego z 9 lutego. W programie:  VII Symfonia A-dur op. 92 Ludwiga van Beethovena oraz Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego; wyk. Sinfonia Varsovia, dyryguje gościnnie Marek Janowski – wybitny niemiecki dyrygent polskiego pochodzenia, który w Warszawie, gdzie urodził się w 1939 r, świętować będzie swoje 80. urodziny.

Ponadto radiowa Dwójka zarejestruje i wyemituje w późniejszym terminie koncert z 3 lutego: w programie:  Grażyna Bacewicz – Contradizione na orkiestrę kameralną; Karol Szymanowski – Słopiewnie. Pięć pieśni na sopran i orkiestrę kameralną do słów Juliana Tuwima op. 46 bis; Witold Lutosławski – Mała suita na orkiestrę kameralną oraz Witold Lutosławski – muzyka do słuchowiska radiowego "Dziady" Adama Mickiewicza, muzyka do audycji radiowej "Słopiewnie" Juliana Tuwima na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę, fragmenty muzyki do sztuk teatralnych: Cyd Pierre’a Corneille’a, Horsztyński Juliusza Słowackiego, Wariatka z Chaillot Jeana Giraudoux (fragmenty nagrań z archiwum Polskiego Radia); wyk. Agata Zubel (sopran), Andrzej Ferenc (aktor), Chain Ensemble pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Bauera.

Festiwal "Łańcuch" organizowany jest przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego od 2004 roku. Nazwa i forma wydarzenia nawiązują do tytułów trzech utworów Lutosławskiego, a przede wszystkim do jego ulubionej „techniki łańcuchowej”, w której odcinki się zazębiają – poprzedni jeszcze trwa, kiedy następny już się rozpoczyna.

Festiwal współorganizowany jest przez Program 2 Polskiego Radia i współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.st. Warszawy.

Więcej informacji: studianagran.com.pl/koncerty/sala-witolda-lutoslawskiegolutoslawski.org.pl.

Zobacz więcej na temat: Witold Lutosławski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak