X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Węgierski w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 14:56
W piątek 15 marca, w dniu Święta Narodowego Węgier, w Programie 2 Polskiego Radia pojawi się wiele nawiązań do węgierskiej kultury.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Imaresz

Węgierskich odniesień - tak słownych, jak i muzycznych - nie zabraknie w "Poranku Dwójki" (7.00-10.00) i "Wybieram Dwójkę" (16.00-17.30), w wiadomościach kulturalnych i zagranicznych. Wśród tematów, które zostaną poruszone w naszym porannym paśmie, znajdziemy m.in. uznaną na całym świecie metodę kształcenia muzycznego autorstwa Zoltána Kodálya.

Polska-Węgry. Bogusławski według Spiró>>>

Muzyka węgierska w różnych interpretacjach pojawi się w programie audycji "Kanon Dwójki" (10.00-13.00). Natomiast w "Porze koncertowej" (13.00-15.00) zaprezentujemy recital z budapeszteńskiej Sali Marmurowej Radia Węgierskiego w wykonaniu dwóch utalentowanych muzyków węgierskich młodego pokolenia: skrzypka Oszkára Vargi, studenta budapeszteńskiej Akademii Muzycznej im F. Liszta (znanego ze współpracy m.in. z Zoltánem Kocsisem i Aliną Ibragimową), oraz znakomitego pianisty Imre Daniego, laureata Międzynarodowego Konkursu im. Johannesa Brahmsa w 2014 r. i zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Rzymie 2016 r.

W programie "Pory koncertowej": Béla Bartók I Rapsodia na skrzypce i fortepian Sz 87, Edward Grieg II Sonata skrzypcowa G-dur op. 13, Claude Debussy Sonata skrzypcowa, Béla Bartók I Sonata skrzypcowa Sz 75.


"Język węgierski cudownie się samoodnawia">>>

Z kolei w audycji z cyklu "Źródła" (15.15-16.00), poświęconego muzyce ludowej i folkowej, nie zabraknie nagrań z koncertów i płyt artystów węgierskich.

Adam Ferency ogryza Węgry z Krzysztofem Vargą>>>

Wieczorem w "Filharmonii Dwójki" (19.00-21.30) przypomnimy jeden z najciekawszych i najatrakcyjniejszych koncertów ostatniego roku w wykonaniu Budapesztańskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Ivana Fischera.

W programie koncertu: Ferenc Liszt I Rapsodia węgierska cis-moll, III Rapsodia węgierska B-dur, Johannes Brahms I Taniec węgierski g-moll, XI Taniec węgierski d-moll, Pablo de Sarasate Zigeunerweisen, Johannes Brahms I Symfonia c-moll op. 68. (Koncert pochodzi z wymiany z EBU, z Festiwalu BBC Proms z 23 sierpnia 2018 r.).

Zobacz więcej na temat: Węgry muzyka klasyczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska i Węgry. Egzotyczna przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 19:00
- Każde węgierskie dziecko wie, że trawa jest zielona, niebo niebieskie, a Polak to przyjaciel - mówił w Dwójce Gáspár Keresztes, kierownik ds. programowych Węgierskiego Instytutu w Warszawie.
rozwiń zwiń