XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina przełożony na rok 2021

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 15:35
XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego ze względu na pandemię COVID-19 została przełożona o rok. Konkurs odbędzie się w dniach 2-23 października 2021 w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Decyzję o przeniesieniu Konkursu podjął minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński, w porozumieniu z dyrektorem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, dr. Arturem Szklenerem.
Audio
  • - Tę decyzję poprzedziły konsultacje z resortem zdrowia oraz głównym inspektorem sanitarnym - poinformował rzecznik prasowy konkursu Aleksander Laskowski (IAR)
Występ Seong-Jin Cho - zwycięzcy XVII Konkursu Chopinowskiego
Występ Seong-Jin Cho - zwycięzcy XVII Konkursu ChopinowskiegoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jak informuje Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, decyzję poprzedziły konsultacje z resortem zdrowia oraz głównym inspektorem sanitarnym.

- Pragniemy zapewnić wszystkich zainteresowanych, że dokładamy wszelkich starań, aby osiemnasta edycja Konkursu Chopinowskiego była dokładnie taka, jak oczekiwaliśmy, by wpisała się we wspaniałą, budowaną przez dekady tradycję tego wydarzenia. W Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina trwają obecnie intensywne prace nad przeniesieniem Konkursu na rok 2021 - wyjaśnił dyrektor Artur Szklener.

NIFC zapewnia, że lista pianistów dopuszczonych do eliminacji nie ulegnie zmianie, zaś bilety zakupione na przesłuchania konkursowe zachowują ważność, a szczegółowe informacje dotyczące XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina poda 14 maja.

Na 18. Konkurs Chopinowski napłynęła rekordowa liczba ponad pięciuset zgłoszeń.

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.

Materiały prasowe

Czytaj także

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego przełożone. Powodem koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 12:44
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina - organizator Konkursu Chopinowskiego - podjął decyzję o przeniesieniu eliminacji do 18. edycji konkursu na jesień. Zaplanowane na kwiecień przesłuchania odbędą się we wrześniu.
rozwiń zwiń