REKLAMA

Radomsko trzech Różewiczów

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 16:00
W piątkowym "Poranku Dwójki" porozmawiamy o Różewicz Open Festiwal w Radomsku. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości zasłużonych dla polskiej kultury braci: Janusza, Tadeusza i Stanisława.
Radomsko nocą
Radomsko nocąFoto: Bigmac3986, domena publiczna, wikipedia

To właśnie w Radomsku dorastały trzy wybitne osoby, o trzech różnych pasjach. Stałym elementem festiwalu są więc m.in. spektakle, projekcje filmów, wystawy plakatów, warsztaty teatralne, konkurs poetycki oraz spotkania ze znakomitymi osobami. Celem festiwalu jest nie tyko propagowanie twórczości Braci Różewiczów, lecz także, a raczej przede wszystkim promocja sztuki oraz inspirowanie dla młodych ludzi. Ma on zachęcać uczestników do rozwijania swoich pasji i zdolności artystycznych. Naszym gościem po  godzinie 7.45 będzie prof. Barbara Osterloff - dyrektor artystyczny festiwalu.

W audycji zapowiemy premierę "Seansu" Noela Cowarda na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl reżyseruje Adam Orzechowski, scenografię przygotowuje Magdalena Gajewska. Komedia arcymistrza gatunku Noela Cowarda to pretekst do wybornej zabawy odwiecznymi damsko-męskimi konfliktami, z niegłupim jednak podtekstem. Naszym gościem po 8.35 będzie reżyser Adam Orzechowski.

A poza tym w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień",  kalendarium, przegląd prasy,  zaproszenia na imprezy kulturalne oraz  cykl "Piosenki z rekomendacją"  - wybrane  tym razem  przez  Gołdę Tencer. Jak zwykle zapraszamy Państwa również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia". Tym razem to "El Derwid - Plamy na słońcu", czyli szlagiery Witolda Lutosławskiego w ujęciu Agaty Zubel, Andrzeja Bauera i Cezarego Duchnowskiego. Nowy album firmy CD Accord wydany we współpracy i pod patronatem radiowej Dwójki. Zaprasza Paweł Sawicki.

4 października (piątek), godz. 6.00 - 9.00.

Czytaj także

Radomsko braci Różewiczów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 11:20
- Tadeusz dostał takie imię na cześć Kościuszki, bo w tym domu wisiał portret Naczelnika na ścianie - opowiadała w Dwójce Maria Dębicz, znawczyni twórczości Tadeusza Różewicza i jedna z bohaterek reportażu poświęconego rodzinnej miejscowości braci Różewiczów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radomsko: "Różewicz Open Festiwal" już w październiku

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 12:03
Spektakle teatralne, projekcje filmów, wystawy plakatów, warsztaty teatralne i konkurs poetycki- to elementy programu piątej edycji "Różewicz Open Festiwal", który rozpocznie się na początku października w Radomsku.
rozwiń zwiń