X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cytra nie z tego świata

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 16:25
Cytra pojawiła się na festiwalu Nowa Tradycja w 2005 roku za sprawą Grzegorza Tomaszewskiego.- Cytra to rzeczywiście instrument z kosmosu – mówił w Dwójce cytrzysta.
Audio
Grzegorz Tomaszewski
Grzegorz TomaszewskiFoto: Andrzej Łojko

 – To instrument z innego kosmosu muzycznego, ponieważ Polska nie jest krajem, który ma szczególnie bogatą tradycję gry na tym instrumencie. Ale już w krajach sąsiednich mamy wiele  występujących tam modeli cytr a tradycja muzykowania była żywa do II wojny światowej, potem się załamała. W Słowenii na przykład po II wojnie światowej gra na cytrze była zakazana, bo kojarzyła się z hitlerowskim okupantem - mówił w Dwójce Grzegorz Tomaszewski.

Fascynacja Grzegorza Tomaszewskiego cytrami zaczęła się w 1982 roku i przez trzydzieści lat nie zmalała. Brzmienie tych instrumentów jest fascynujące, a gość "Źródeł" posługuje się kilkoma modelami, które różnią się barwą brzmienia i możliwościami technicznymi. Można na nich grać palcami, pałkami, smyczkami…

Rozmawiała Anna Szotkowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Źródła: Kapela z Bud Łańcuckich

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2008 12:00
Zaprasza Maria Baliszewska
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Tomaszewski i jego magiczne cytry

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 12:13
Cytra to instrument o niezwykłym dźwięku i bogatych możliwościach wyrazowych. Występuje w wielu odmianach, a pobudzana do życia smyczkiem jest źródłem fascynujących doznań artystycznych.
rozwiń zwiń