X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Conrad Festival 2014 to sztuka wyboru

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 17:20
- Kraków to jedyne miejsce na świecie, gdzie Boris Akunin spotka się z Jaume'em Cabré, Paulem Austerem, Rają Shehadehem oraz Olgą Tokarczuk - zapraszał na Conrad Festival 2014 Robert Piaskowski z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Impreza potrwa od 20 do 26 października.
Audio
  • Robert Piaskowski o krakowskim Festiwalu Conrada (Wybieram Dwójkę/Dwójka)
Conrad Festival 2014, fragm. plakatu
Conrad Festival 2014, fragm. plakatuFoto: mat. prasowe

Blisko 100 wybitnych gości z Polski i ze świata i 150 wydarzeń, a wśród nich debaty, wystawy, projekcje filmowe i spektakle teatralne – tak prezentuje się tegoroczny program Festiwalu Conrada. Zbiega się on z pierwszą rocznicą przyznania Krakowowi prestiżowego tytułu Miasta Literatury UNESCO, a także - jak co roku - z największymi w Polsce krakowskimi 18. Międzynarodowymi Targami Książki. Światło latarni Conrada przywiedzie do Krakowa najznamienitszych pisarzy, którzy przybędą pod Wawel na 6. edycję tego najważniejszego polskiego festiwalu literatury.
A odbywa się ona pod hasłem "Wspólne światy”. "W tym roku festiwal kładzie nacisk na to, co nas – dzięki literaturze – łączy. Nas, czyli czytelników i pisarzy, myślicieli i komentatorów, twórców i odbiorców na całym świecie" - wyjaśnia Michał Paweł Markowski, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Conrada. Robert Piaskowski dodał, że to wydarzenie niezwykle egalitarne. - To festiwal dla osób studiujących literaturę i dopiero uczących się pisać. Dla tych, którym bliższa jest kultura popularna, i dla tych, którym literatura kojarzy się przede wszystkim z dorastaniem. Są też warsztaty pisania i spotkania z pisarzami dla seniorów oraz specjalny blok wydarzeń poświęconych autorom literackich przekładów - wymieniał w Dwójce.

Szczegółowy program Conrad Festival 2014 na stronie: www.conradfestival.pl.

A Dwójka już teraz zaprasza na specjalne audycje!

21 października w programie "O wszystkim z kulturą" gośćmi Katarzyny Nowak i Bartosza Panka były Inga Iwasiów i Katarzyna Tubylewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z pisarkami.

Następnego dnia w "Spotkaniach po zmroku" o swojej twórczości Aldonie Łaniewskiej-Wołłk opowiadał palestyński pisarz Raja Shehadeh.

W czwartek 23 października z Paulem Austerem w "Kwadransie bez muzyki" rozmawiał Kamil Radomski, a w prowadzonej przez Dorotę Gacek audycji "O wszystkim z kulturą" wysłuchaliśmy opowieści Olgi Tokarczuk.

Z kolei w piątkowym "Świecie młodych" Katarzyna Nowak pytała Michała Olszewskiego m.in. o jego najnowszą książkę "Najlepsze buty na świecie".

W specjalnej sobotniej audycji Borys Akunin mówił Katarzynie Nowak i Bartoszowi Pankowi, co dolega współczesnej Rosji, a dzień później w audycji "Słuchaj świata" o niepodległościowych dążeniach Katalonii opowiadał Jaume Cabré.

materiały promocyjne/mm/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Modzelewski laureatem Nagrody Literackiej Nike

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 20:02
Tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike został Karol Modzelewski za autobiografię "Zajeździmy kobyłę historii. Wspomnienia poobijanego jeźdźca" - ogłoszono na gali w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń