Feminizm umarł? Nie – dopiero się rozpędza

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 21:30
– Jeśli nie możesz o czymś mówić, nie możesz tego zmienić. Teraz przemawiają kobiety. Na całym świecie – powiedziała Sally Armstrong, autorka "Wojny kobiet".
Audio
  • Feminizm umarł? Nie – dopiero się rozpędza (Wybieram Dwójkę)
Kobiety od Nowego Jorku po Nairobi i od Kabulu po Caracas zmieniają istniejący stan rzeczy
Kobiety od Nowego Jorku po Nairobi i od Kabulu po Caracas zmieniają istniejący stan rzeczyFoto: East News/Glow Images

– Wielu ludzi sądzi, że poszukiwanie równości między płciami już się skończyło – powiedziała Sally Armstrong. – To nieprawda. Ono nigdzie się nie skończyło - ani w Warszawie, ani w Toronto, ani w Kabulu. Dopóki nie osiągniemy równości, nie będziemy jako obywatele żyć tak dobrze, jak byśmy mogli – dodała.

Zdaniem autorki książki feminizm nie zginął, lecz cały czas się przekształca, a jego siłą są młode kobiety. – Używają innego języka, innych metod, i są nadzwyczaj aktywne, zwłaszcza w krajach, gdzie kobiety są dyskryminowane - w Kairze, Kabulu, Kongo. Dokonują tam wielkich zmian – mówiła autorka "Wojny kobiet".

***

Przygotował: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Sally Armstrong (dziennikarka, autorka książki "Wojna kobiet")

Data emisji: 29.01.2015

Godzina emisji: 17.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc, pg

Czytaj także

Martin Luther King i jego walka o równouprawnienie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2024 05:40
- Mam marzenie, że pewnego dnia naród nasz wzniesie się na wyżyny prawdziwego sensu swojej wiary i uzna za prawdę oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi - mówił Martin Luther King.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety przerywają milczenie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 14:50
„Wojna kobiet” autorstwa Sally Armstrong, kanadyjskiej dziennikarki i działaczki na rzecz obrony praw człowieka, jest zbiorem historii kobiet wykorzystywanych seksualnie, krzywdzonych, bitych, dyskryminowanych, niesłusznie karanych i zabijanych. Gość Polskiego Radia 24 apelowała w audycji Mai Kluczyńskiej o przerwanie milczenia i walkę o prawa kobiet.
rozwiń zwiń