REKLAMA

"Starość aksolotla" Jacka Dukaja. Apokalipsa z dodatkami

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 12:00
– To odpowiedź na zmieniające się nawyki czytelnicze, eksperyment, który ma pokazać możliwości książki cyfrowej – mówił Jacek Weichert, wydawca "Starości aksolotla".
Audio
  • "Starość aksolotla" Jacka Dukaja. Apokalipsa z dodatkami (Poranek Dwójki)
Fragment okładki e-booka Jacka Dukaja pt. Starość aksolotla. Jest to cyber-punkowa wizja zagłady kosmicznej, przed którą nielicznym ludziom udaje się umknąć za pomocą przeskanowania swoich umysłów do sieci
Fragment okładki e-booka Jacka Dukaja pt. "Starość aksolotla". Jest to cyber-punkowa wizja zagłady kosmicznej, przed którą nielicznym ludziom udaje się umknąć za pomocą… przeskanowania swoich umysłów do sieciFoto: mat. prasowe

W powieści Jacka Dukaja Ziemia znalazła się pod działaniem promieniowania neutronowego, które niszczy białko. Na ziemi pozostają tylko działające urządzenia elektroniczne. W obliczu zagłady część ludzi kopiuje swoje umysły na wirtualne dyski twarde. Odtąd funkcjonują tylko jako wiązki danych.

Zdaniem Jacka Weicherta treść "Starości aksolotla" koresponduje z formą powieści, która ukaże się wyłącznie w formie e-booka. Marcin Sendecki zwrócił jednak uwagę, że z literackiego punktu widzenia utwór nie oferuje niczego nowego. Krytyk stwierdził, że można tu mówić raczej o książce z dodatkami. Niektóre z nich są dość zaskakujące.

***

Prowadził: Marcin Pesta

Goście: Marcin Sendecki (poeta i krytyk literacki), Jacek Weichert (wydawca książki, serwis allegro.pl)

Data emisji: 16.03.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki" .

mc/bch

Czytaj także

"Starość aksolotla" Jacka Dukaja nie ukaże się w wersji papierowej

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 19:30
Decyzja o wydaniu książki tylko w wersji elektronicznej korespondować ma z kondycją jej bohaterów, którzy nie są w stanie istnieć poza siecią.
rozwiń zwiń