X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Penderecki: fałszuję przy śpiewaniu kolęd

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 11:00
- Większość mojej muzyki to utwory wokalne. Ale sam nie mam głosu, więc raczej słucham kolęd - zdradził wybitny kompozytor.
Audio
  • "Mam bardzo tradycyjne podejście do Świąt. Przy stole wigilijnym zasiadają zawsze członkowie rodziny, a na stole jest dwanaście zwyczajowych potraw. Uszka do barszczu od dzieciństwa lepię sam"
  • Wigilia w domu Borysa Lankosza (Dwójka)
  • Świąteczne wspomnienia Łukasza Orbitowskiego (Dwójka)
  • Wigilia Maji Ostaszewskiej. Święto empatii (Dwójka)
  • Wigilijna opowieść Adama Wiedemanna (Dwójka)
  • Święta według Andrzeja Pągowskiego (Dwójka)
  • Wigilijna opowieść Antoniego Libery (Dwójka)
  • Maciej Englert o Bożym Narodzeniu (Dwójka)
  • Święta we wspomnieniach Wojciecha Pszoniaka (Dwójka)
  • Świąteczna opowieść Teresy Żylis-Gary (Dwójka)
Krzysztof Penderecki trzykrotnie był zmuszony spędzić Święta poza domem i za każdym razem było to bardzo smutne doświadczenie
Krzysztof Penderecki trzykrotnie był zmuszony spędzić Święta poza domem i za każdym razem było to bardzo smutne doświadczenieFoto: Wikipedia/Akumiszcza/C.C. 3.0

- Mam bardzo tradycyjne podejście do Świąt Przy stole wigilijnym zasiadają zawsze członkowie rodziny, a na stole jest 12 zwyczajowych potraw. Uszka do barszczu od dzieciństwa lepię sam - podkreślił Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor wspominał też przygotowywane przez jego babcię cukierki, które stanowiły jedyne ozdoby choinkowe i zarazem prezenty podczas okupacji. Przywołał ponadto wspólne śpiewanie kolęd z dziadkiem, który zawsze wykonywał "Cichą noc" w języku Goethego. - On był Niemcem i zarazem wielkim polskim patriotą. Wszyscy jego synowie walczyli w legionach, a trzech zginęło - podkreślił Krzysztof Penderecki.

***

24 grudnia o świętach w swoich domach opowiadali: reżyser Borys Lankosz, pisarze Antoni Libera, Łukasz Orbitowski i Adam Wiedemann, śpiewaczka Teresa Żylis-Gara oraz aktorzy: Maja Ostaszewska, Andrzej Mastalerz, Wojciech Pszoniak i Maciej Englert.

Audycja: Opowieści wigiline w Dwójce

Gość: Krzysztof Penderecki

Data emisji: 24.12.2014

Godzina emisji: 16.00

mm, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolęda z Dwójką w "Five o'clock". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 14:00
To było wyjątkowe spotkanie. Po instrumenty sięgnęli bowiem, tak jak w zeszłym roku, dziennikarze Dwójki oraz zaprzyjaźnieni muzycy.
rozwiń zwiń