Andrzej Siezieniewski: historia radia to powód do dumy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 12:50
- Rola społeczna radia była, jest i pozostanie bardzo ważna - mówił w Dwójce prezes Polskiego Radia w dniu uroczystej inauguracji obchodów 90. rocznicy powstania radiofonii w Polsce.
Audio
  • Z Andrzejem Siezieniewskim, prezesem Polskiego Radia, rozmawia Dawid Dziedziczak (Poranek Dwójki)
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Rocznica powstania Polskiego Radia jest - jak zaznaczył Andrzej Siezieniewski - naturalną okazją do tego, by podsumować dorobek dziewięciu dziesięcioleci funkcjonowania radia w społeczeństwie polskim. - Jest to powód do dumy. Polskie Radio od pierwszych chwil swojego istnienia stało się bardzo ważną instytucją życia całego społeczeństwa - przypominał w "Poranku Dwójki" prezes Polskiego Radia.

- Chcemy to jeszcze raz przywołać, nam wszystkim, którzy dyskutują dziś o radiu i jego przyszłości, żeby uświadomić, jaką drogę mamy za sobą, jaką rolę odgrywaliśmy w życiu społecznym, a na kanwie tej refleksji: żeby pomyśleć o tym, jakie zadania spoczywają na nas w przyszłości - mówił Andrzej Siezieniewski.

Takiemu spojrzeniu na radio, na jego społeczną, kulturotwórczą rolę, będzie poświęcone sympozjum, które - dziś w siedzibie Polskiego Radia - zainauguruje rocznicowe obchody. - Bardzo ważne jest dla nas, że te obchody będą się odbywały pod patronatem prezydenta Rzeczyspospolitej. To ogromne wyróżnienie dla nas, dla załogi Polskiego Radia, i uznanie roli, jaką radio odgrywało i odgrywa w życiu społecznym - podkreślał Andrzej Siezieniewski.

Prezydent Bronisław Komorowski, specjalny gość dzisiejszych uroczystości, jest przewodniczącym Honorowego Komitetu Obchodów 90-lecia Polskiego Radia.

***

Przygotował: Dawid Dziedziczak

Gość: Andrzej Siezieniewski (prezes Polskiego Radia)

Data emisji: 3.02.2015

Godzina emisji: 7.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki"

jp/iwo

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. "Było i nadal jest prekursorem"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 10:51
1 lutego 1925 roku ze stacji nadawczej Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie został wyemitowany pierwszy program radiowy. Tę datę uważa się za początek polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń