X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

100. rocznica urodzin Jerzego Waldorffa

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2010 13:45
8 maja 2010, godz. 12:00
Audio

4 maja minęła setna rocznica urodzin Jerzego Waldorffa. Znakomitego publicystę i wybitnego animatora polskiego życia kulturalnego wspominają w audycji Jerzego Kisielewskiego Zofia Kucówna oraz Marcin Święcicki.

Jerzy Waldorff to w polskim życiu kulturalnym postać niepowtarzalna. Muzykolog i pisarz, przyjaciel Karola Szymanowskiego i wielbiciel jego muzyki, przez lata czyniący starania o upowszechnienie twórczości tego kompozytora. Współtwórca muzeum Szymanowskiego, stworzonego w zakopiańskiej Atmie. Autor wielu książek nie tylko z dziedziny muzyki, ale też historii Polski. Tradycja narodowa, podobnie jak i zabytki kultury, były mu niezwykle bliskie. Jerzy Waldorff zabiegał między innymi o odrestaurowanie Cmentarza Powązkowskiego, na którym zresztą sam spoczął w 2000 roku.

 

Jerzy Waldorff o swoich związkach z Polskim Radiem (nagranie z 1981 roku):

 

Jerzy Waldorff o góralszczyźnie i Szymanowskim (felieton radiowy z 1981 roku):


O wyjątkowej charyzmie Waldorffa:

 

O kąśliwym języku i pięknej mowie:

 

O dziełach życia Waldorffa: słynnach kwestach powązkowskich, zakopiańskim Muzeum Karola Szymanowskiego oraz pomniku marszałka Piłsudskiego w Warszawie:

 

Waldorff-patriota:

Waldorff-liryczny:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwesta na warszawskich Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2008 16:57
W sobotę i niedzielę odbędzie się tradycyjna kwesta na warszawskich Powązkach. Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami imienia Jerzego Waldorfa odrestaurował dotąd tysiąc dwieście zabytkowych nagrobków.
rozwiń zwiń