X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Traktat z Akwizgranu. Szansa na wzmocnienie UE czy zbędna inicjatywa?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 10:15
Liderzy Francji i Niemiec odnawiają układ między obu państwami, a liderzy skrajnych partii Zjednoczenia Narodowego i AFD rozpoczynają rozmowy o porozumieniu. Czy Unia będzie napędzana przez motor francusko-niemiecki, podobnie jak europejski populizm?
Audio
  • Olga Doleśniak-Harczuk o traktacie z Akwizgranu (Dwójka/Puls Świata)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: esfera/shutterstock.com

"Traktat akwizgrański odnawia fundament współpracy między naszymi krajami" - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w przemówieniu przed podpisaniem nowego traktatu. Kanclerz RFN podkreśliła, że oba kraje razem chcą stawiać czoła aktualnym wyzwaniom. Przypomniała też, że przyjaźń miedzy Francją i Niemcami wcale nie jest czymś oczywistym, jeśli przypomni się długą epokę rywalizacji i wojen.

Traktat z Akwizgranu został podpisany w ubiegłym tygodniu. - Są dwie szkoły i w dwojaki sposób jest tan traktat odbierany - powiedziała na antenie radiowej Dwójki Olga Doleśniak-Harczuk. - W Niemczech Alternatywa dla Niemiec bardzo sprzeciwia się temu traktatowi. Politycy AfD obawiają się, że służyć ma przede wszystkim interesom Francji. Z kolei Marine Le Pen z francuskiego Zjednoczenia Narodowego obawia się, że może oznaczać to objęcie Alzacji de facto protektoratem niemieckim - dodała.

Krytyczne głosy obserwatorów wskazują, że stosunki francusko-niemieckie są mniej sielankowe, niż chcieli to pokazać prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel, podpisując nowy "traktat o współpracy i integracji".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: Olga Doleśniak-Harczuk (Instytut Staszica)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 17.00

ms/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak