Nagrody Mediów Publicznych. Wawrzyniec Kostrzewski: liczy się pomysł na spektakl

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 16:20
- Jedynym kluczem, według którego wybieram teksty jest przekonanie, że warto podjąć się ich realizacji w teatrze, że mam jakiś pomysł, by coś ważnego, co dany tekst przekazuje opowiedzieć ludziom - mówił w Dwójce reżyser nominowany do Nagrody Mediów Publicznych.
Audio
  • Wawrzyniec Kostrzewski. Reżyser, który nie bał się "Wesela" (Wybieram Dwójkę)
Wawrzyniec Kostrzewski
Wawrzyniec KostrzewskiFoto: Krzysztof Sielicki/PR

Nagrody mediów publicznych 1200.jpg
NAGRODY MEDIÓW PUBLICZNYCH 2019

Gościem audycji był reżyser teatralny nominowany do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "obraz". Wawrzyniec Kostrzewski został doceniony za "zaangażowaną i wielokrotnie nagradzaną pracę reżyserską na polu Teatru Telewizji, przybliżanie sztuki teatru z wykorzystaniem mediów audiowizualnych oraz wirtuozerskie zmierzenie się z kamieniem milowym polskiego dramatu patriotycznego – Weselem Stanisława Wyspiańskiego".

- Jest coś w powiedzeniu, że w każdej realizacji zostawia się kawałek swojego serca, jakąś cząstkę siebie. Tak było także w przypadku "Wesela", nad którym pracowaliśmy dziesięć miesięcy. To arcydzieło, w którym Wyspiański przyjął niesamowitą perspektywę świadka, obserwatora – opowiadał w Dwójce Wawrzyniec Kostrzewski.

W jakich realizacjach teatralnych reżyser najlepiej się odnajduje? Jakie warunki musi spełniać tekst, by przykuć jego uwagę i zainspirować do pracy? Jak realizacja "Wesela" zmieniła reżysera jako artystę? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Wawrzyniec Kostrzewski (reżyser teatralny)

Data emisji: 13.09.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mko

Czytaj także

Chopin współczesny i inne historie. Teatr TVP na rocznicę niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 10:00
- 10 września rozpoczynamy sezon spektaklem o Fryderyku Chopinie. W roli głównej zobaczymy Krzysztofa Szczepaniaka - opowiadała Ewa Milles-Lacroix, dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej, o tym, jak Teatr Telewizji świętuje setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
rozwiń zwiń