Zwycięski Anglik opowiada o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 18:59
– Dla słuchaczy to była wiedza nowa. Oni byli bardzo poruszeni. Powoływano nawet mnie na świadka, pytano mnie, czy to tak naprawdę było – opowiadała Justyna Piernik o wyróżnionej audycji festiwalu "Prix Europa”.
Audio
  • Z Justyną Piernik o tegorocznym festiwalu Prix Europa rozmawia Katarzyna Nowak
Zwycięski Anglik opowiada o Polsce
Foto: mat. prasowe

"Prix Europa" jest europejskim festiwalem mediów: wyróżnia najlepsze produkcje telewizyjne, radiowe oraz internetowe. W jednej z nowych kategorii radiowych – audycje o muzyce – zwyciężyła produkcja autora niezależnego, który pracuje dla BBC: "Warszawskie wariacje" Alana Halla. Jest to opowieść o przyjaźni podczas II wojny dwóch polskich artystów: Witolda Lutosławskiego i Andrzeja Panufnika. –

Audycja opowiada o ich relacji, ale przede wszystkim o historii Polski – mówiła w "Wybieram Dwójkę" Justyna Piernik, która właśnie wróciła z berlińskiego festiwalu (jej audycja "Wszystko o moim ojcu. Portret Zdzisława Piernika", nominowana w kategorii "audycje o muzyce", znalazła się w gronie najwyżej ocenionych). – Dla słuchaczy to była wiedza nowa. Oni byli bardzo poruszeni. Powoływano nawet mnie na świadka, pytano mnie, czy to tak naprawdę było – opowiadała dziennikarka Dwójki o reakcjach na nagrodzoną brytyjską produkcję.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Justyną Piernik, która opowiadała również o wyróżnionym austriackim dokumencie "Wakacje od życia" (zwycięstwo w kategorii "dokument radiowy").  

Komentarze1
aby dodać komentarz
Euoi2014-02-07 00:53 Zgłoś
Tu można posłuchać audycji Alana Halla:

Czytaj także

Prix Europa na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 19:00
Trwa Festiwal Prix Europa, festiwal europejskich nadawców publicznych. Jury w kategorii "radio drama" wysłuchało już wszystkich propozycji zakwalifikowanych do głównego konkursu, odbywającego się w Berlinie od niedzieli, 21 października.
rozwiń zwiń