X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

A jednak zagra! – Koncert Maxima Vengerova

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 20:00
Nie jest łatwo namówić Maxima Vengerova do występu, ale dla Poznania artysta zrobił wyjątek.Transmisja ostatniego aktu XIV Konkursu Wieniawskiego w Dwójce w niedzielę o 19:00.
Audio

Maxim Vengerov to skrzypek o wielkiej sławie i charyzmie. Wszyscy uczestnicy Konkursu Wieniawskiego podkreślali, jak wiele dla nich znaczy bezpośredni kontakt z Vengerovem, większość deklarowała też, że Rosjanin jest ich ideałem i wzorem artystycznym.

Daltego miłośnicy skrzypiec wpadli w rozpacz gdy kilka lat temu Vengerov obwieścił, że bierze rozbrat z instrumentem – odtąd poświęcał się przede wszystkim dyrygenturze. Okazało się jednak, że skrzypiec nie porzucił i od czasu do czasu można go usłyszeć w roli solisty. Tak też stanie się w niedzielę, podczas nadzwyczajnego koncertu wieńczącego XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Konkurs ten był autorskim dziełem Vengerova, który miał pieczę nad wszystkimi elementami imprezy, od wyboru uczestników, którego dokonał osobiście, poprzez program kolejnych etapów a na werdykcie kończąc (regulamin mówi, że w przypadku kontrowersji głos decydujący należał do przewodniczącego jury – Maxima Vengerova). Rosjanin brał udział w pracach Jury, był na wszystkich przesłuchaniach, na próbach do koncertów. Po każdym etapie rozmawiał w cztery oczy z każdym uczestnikiem, który do dalszej części Konkursu nie został dopuszczony.

I, oczywiście, ćwiczył, często do trzeciej w nocy. Odbył też próby z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Marka Pijarowskiego. Pierwsza taka próba odbyła się jeszcze przed rozpoczęciem przesłuchań finałowych – Vengerov był bardzo zadowolony i stwierdził, że jest spokojny o finały, bo pod batutą Pijarowskiego każdy uczestnik poczuje się pewnie i swobodnie.

Na transmisję nadzwyczajnego koncertu z Poznania zapraszają  Agata Kwiecińska i Adam Suprynowicz.

 

Program

Karol Kurpiński Uwertura do opery Dwie chatki

Franciszek Liszt  Poemat symfoniczny "Preludia"

Ludwig van Beethoven Koncert skrzypcowy D-dur op. 61

Wyk. Maxim Vengerov – skrzypce, Filharmonia Poznańska im. T. Szeligowskiego, Marek Pijarowski – dyrygent

23 października (niedziela), godz. 19:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy finalistów Konkursu Wieniawskiego!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 16:59
W finale Konkursu zagra sześcioro młodych artystów. Nie ma wśród nich Polaków.
rozwiń zwiń