Spotkanie Hob-beats Duo

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 19:18
Perkusyjna uczta w "Five o'clock"!
Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala
Magdalena Kordylasińska i Miłosz PękalaFoto: Wojciech Kusiński/PR


Magdalena Kordylasińska oraz Miłosz Pękala współpracę w duecie perkusyjnym rozpoczęli w 2002 roku jako studenci prof. Stanisława Skoczyńskiego w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Obecnie są jedynym aktywnie działającym duetem tego rodzaju w Polsce oraz jednym z niewielu na świecie.

Grają na wielu różnych instrumentach perkusyjnych, od tych najbardziej znanych, jak marimba czy wibrafon (o konstrukcji którego opowiedzą) po najbardziej egzotyczne. W audycji z cyklu "Five o'clock" z udziałem Hob-beats Duo usłyszeliśmy fascynujące historie o wybranych instrumentach, ich przeznaczeniu oraz budowie - no i oczywiście usłyszeliśmy ich dźwięk, bo muzycy przecież wypowiadają się przede wszystkim poprzez muzykę.

Magdalena i Miłosz starają się wciąż rozwijać i wzbogacać swój repertuar, w którym poza kompozycjami perkusyjnymi znajdują się także transkrypcje dzieł m.in. Ravela i Bacha oraz utwory pisane specjalnie dla duetu Hob-beats.

Audycję prowadziłła Agata Kwiecińska.

Zapis wideo poprzednich audycji z tego cyklu można znaleźć tutaj .

***

Zobacz więcej na temat: chopin POLSKA Warszawa

Czytaj także

"Five o’clock" z Marcinem Zdunikiem - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 08:00
Spotkanie ze znakomitym wiolonczelistą oraz towarzyszącą mu przy fortepianie Aleksandrą Świgut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Five o'clock" z Tytusem Wojnowiczem (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 17:56
W latach 90. wprowadził swój - wyjątkowo mało "rozrywkowy" - instrument na polskie listy przebojów. Dziś rozwija międzynarodową karierę klasycznego wirtuoza. Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania z artystą.
rozwiń zwiń