REKLAMA

Schadzki Jerzego Maksymiuka z X Muzą

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 19:00
W audycji "Five o'clock" gościliśmy znakomitego dyrygenta i pianistę. Zapraszamy do obejrzenia nagrań wideo tego spotkania.
Jerzy Maksymiuk sięgnął z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia po dzieło kompozytorów francuskich i hiszpańskich pierwszej połowy XX wieku.
Jerzy Maksymiuk sięgnął z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia po dzieło kompozytorów francuskich i hiszpańskich pierwszej połowy XX wieku.Foto: Grzegorz Śledź/PR

W audycji rozmawialiśmy o długich godzinach, które Maestro spędzał w Studiu im. Władysława Szpilmana w latach 60., gdzie nagrywał muzykę filmową, a także o narodzinach Polskiej Orkiestry Kameralnej, o tym, dlaczego muzyce potrzebna jest doskonałość, i o angielskich orkiestrach, które są inne niż wszystkie pozostałe.

Wysłuchaliśmy też wybranych nagrań pod dyrekcją naszego gościa oraz jego własnych kompozycji.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Jerzy Maksymiuk

Data emisji: 2.01.2016

Godzina emisji: 17.00

mc

Czytaj także

TWOgether Duo - od "Five o'clock" po Paszport "Polityki"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 15:15
Znakomity duet młodych artystów, Magdalena Bojanowicz i Maciej Frąckiewicz, był nie tak dawno gościem popularnej audycji Dwójki. TWOgether Duo otrzymał właśnie Paszport "Polityki" - gratulujemy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Skrzypek ma grać, dopóki nie będzie absolutnej ciszy na widowni"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 21:30
- Ile razy gramy ten kwartet, to nie mieści nam się w głowie jak on go powyliczał - o słynnym "Kwartecie smyczkowym" Witolda Lutosławskiego mówili w Dwójce muzycy Lutosławski Quartet. Jego fragmenty zabrzmiały w audycji "Five o'clock".
rozwiń zwiń