X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Schadzki Jerzego Maksymiuka z X Muzą

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 19:00
W audycji "Five o'clock" gościliśmy znakomitego dyrygenta i pianistę. Zapraszamy do obejrzenia nagrań wideo tego spotkania.
Jerzy Maksymiuk sięgnął z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia po dzieło kompozytorów francuskich i hiszpańskich pierwszej połowy XX wieku.
Jerzy Maksymiuk sięgnął z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia po dzieło kompozytorów francuskich i hiszpańskich pierwszej połowy XX wieku.Foto: Grzegorz Śledź/PR

W audycji rozmawialiśmy o długich godzinach, które Maestro spędzał w Studiu im. Władysława Szpilmana w latach 60., gdzie nagrywał muzykę filmową, a także o narodzinach Polskiej Orkiestry Kameralnej, o tym, dlaczego muzyce potrzebna jest doskonałość, i o angielskich orkiestrach, które są inne niż wszystkie pozostałe.

Wysłuchaliśmy też wybranych nagrań pod dyrekcją naszego gościa oraz jego własnych kompozycji.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Jerzy Maksymiuk

Data emisji: 2.01.2016

Godzina emisji: 17.00

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

TWOgether Duo - od "Five o'clock" po Paszport "Polityki"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 15:15
Znakomity duet młodych artystów, Magdalena Bojanowicz i Maciej Frąckiewicz, był nie tak dawno gościem popularnej audycji Dwójki. TWOgether Duo otrzymał właśnie Paszport "Polityki" - gratulujemy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skrzypek ma grać, dopóki nie będzie absolutnej ciszy na widowni"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 21:30
- Ile razy gramy ten kwartet, to nie mieści nam się w głowie jak on go powyliczał - o słynnym "Kwartecie smyczkowym" Witolda Lutosławskiego mówili w Dwójce muzycy Lutosławski Quartet. Jego fragmenty zabrzmiały w audycji "Five o'clock".
rozwiń zwiń