Kwartludium w "Five o'clock". Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 22:00
Skrzypce, klarnet, fortepian, perkusja to punkt wyjścia do improwizacji, inspirowania kompozytorów do pisania nowych utworów, pole do prowadzenia doświadczeń z brzmieniem. Zapraszamy na spotkanie z zespołem Kwartludium.
Kwartludium w Five oclock
Kwartludium w "Five o’clock" Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Dagna Sadkowska, Michał Górczyński, Paweł Nowicki i Piotr Nowicki opowiedzą w "Five o'clock" o specyfice działania zespołu specjalizującego się w muzyce naprawdę najnowszej, o roli improwizacji i wyobraźni niezbędnej nie tylko do realizowania partytur graficznych, ale także tradycyjnej zapisanych.
Zaprasza Agata Kwiecińska.

7 czerwca (sobota), godz. 17.00-19.00

jp/mc

Zobacz więcej na temat: MUZYKA muzyka współczesna
Czytaj także

Paweł Wakarecy: nie krępuję się wbić gwoździa

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 15:00
- Gram w koszykówkę, gram w siatkówkę, nie boję się specjalnie o swoje palce, nie ma sensu pozbawiać się przez nie tych przyjemności - mówił w audycji "Five o'clock" jedyny polski pianista, który zagrał w finale ostatniego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Henryk Kasperczak: dobry lutnista musi być syty

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 11:00
- Lutnista kojarzy się z tym, że siada i - w zależności, czy to jest sala kochanków, czy sala obrad - gra odpowiednią fantazję. Ja swoje fantazje konstruuję w oparciu o tematy współczesne - opowiadał w "Five o'clock" wirtuoz lutni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artur Ruciński: śpiewak musi być cierpliwy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 17:00
- Dopiero od 5 lat mój głos brzmi tak, jak chciałem. Męskie głosy dojrzewają powoli. Dlatego to ważne, by na wczesnym etapie dobrze dobierać role - podkreślał w Dwójce baryton Artur Ruciński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

To on sprawił, że polska gitara jest znana na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 19:00
- Rozwój cywilizacji związany jest z potrzebą, a nie z poczuciem komfortu. Dlatego uważam, że pełny pakiet socjalny nie jest artyście potrzebny - mówił w audycji "Five o'clock" Marcin Dylla, wirtuoz gitary słynący na całym świecie z pracowitości i repertuarowej bezkompromisowości.
rozwiń zwiń