Karol Wojtyła - kolega ze sceny. Wspomnienie Haliny Kwiatkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 10:45
Znakomita krakowska aktorka była w latach szkolnych i studenckich koleżanką przyszłego papieża, z którym występowała na scenie szkolnej oraz Teatru Rapsodycznego. O tej przyjaźni opowie w "Opowieściach po zmroku".
Halina Kwiatkowska
Halina KwiatkowskaFoto: Sławek/Wikipedia

Halina Kwiatkowska związana jest ze scenami teatrów krakowskich. Zagrała 64 ważne role w spektaklach Mieczysława Kotlarczyka, Bronisława Dąbrowskiego, Władysława Krzemińskiego, Konrada Swinarskiego, Józefa Szajny, Jerzego Jarockiego, Zygmunta Hübnera. Występowała również jako artystka kabaretowa – grała na scenie w Jamie Michalika. Bohaterka poniedziałkowych "Opowieści po zmroku" to również pedagog w krakowskiej PWST, a także autorka dramatów, słuchowisk radiowych oraz podręcznika dobrego zachowania.  
Aktorka opowie w Dwójce o trwającej wiele lat przyjaźń z Karolem Wojtyłą, późniejszym papieżem Janem Pawłem II.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII - serwis specjalny Polskiego Radia
Do słuchania zaprasza Witold Malesa.

28 kwietnia (poniedziałek), godz. 21.30-22.30
bch/jp

Czytaj także

Wojtyła grał w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 08:00
W trudnych wojennych czasach, 22 sierpnia 1941 roku, w jednym z krakowskich mieszkań powołano Teatr Rapsodyczny. Należał do niego Karol Wojtyła.
rozwiń zwiń
Czytaj także

70 rocznica założenia Teatru Rapsodycznego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 18:00
1 listopada obchodzona będzie 70 rocznica założenia Teatru Rapsodycznego. Kim był jego twórca i jak jego losy splotły się z osobą Karola Wojtyły?
rozwiń zwiń