"Nowa Tradycja" tuż-tuż!

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 15:25
W czwartkowym "Poranku Dwójki" zapraszać będziemy na 17.Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja", którego najważniejszym celem jest popularyzacja muzyki folkowej w Polsce oraz promowanie nowych grup inspirujących się polską muzyka ludową oraz muzyką mniejszości etnicznych.
Nowa Tradycja
Nowa TradycjaFoto: materiały promocyjne

Festiwalowi od lat towarzyszy konkurs na najlepsza płytę folkową roku, czyli Folkowy Fonogramu Roku. W 2009 roku po raz pierwszy odbył się konkurs Fonogram Źródeł, którego celem jest promocja muzyki tradycyjnej w Polsce. O nagrodę ubiegają się zarówno publikacje fonograficzne zawierające nagrania premierowe, jak i archiwalne nagrania muzyków i śpiewaków ludowych.

17. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja"

Od tego roku festiwalowi towarzyszy konkurs na Fonogram Dwójki. Tu słuchacze głosowali na jedną z 40 płyt nominowanych do tytułu Folkowego Fonogramu Roku. Wyniki tego ostatniego konkursu poznamy dziś w magazynie "Źródła". Po 8.35 gościem "Poranka Dwójki" będzie Piotr Kędziorek z Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

Prezentacja kolejnej książki z cyklu "25 książek na 25 -lecie" o 7.20, po 7.45 zaś - "Archiwalnia". Nie zabraknie "Słowa na dzień", informacji kulturalnych, kalendarium, "Piosenki z rekomendacją" (w tym tygodniu piosenki wybiera Krzysztof Trebunia-Tutka) i oczywiście płyty tygodnia. To album "Nowa Tradycja 2013", czyli nagrania wykonawców ubiegłorocznego XVI Festiwalu Folkowego Polskiego Radia. Codziennie do zdobycia 2 płyty.

Na audycję zaprasza Tomasz Obertyn.
15 maja (czwartek), godz. 6.00-9.00

mc/mm

Czytaj także

Tak grano w latach ubiegłych!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 11:00
Już w maju po raz kolejny udowodnimy, że polska muzyka ludowa ma się dobrze i inspiruje kolejne pokolenia artystów. Zanim jednak muzycy zmierzą się o główny laur festiwalu Nowa Tradycja, wróćmy pamięcią do minionych edycji festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa Tradycja 2014 - poznaj program, kup bilety

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 14:39
Oto szczegółowy program 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" oraz informacje o warunkach wstępu na festiwalowe koncerty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nowa Tradycja" 2014 – przewodnik multimedialny

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 12:43
rozwiń zwiń