X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwójka w Dusznikach-Zdroju. Pierwsze podsumowania

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 08:50
Wtorkową audycję "O wszystkim z kulturą" transmitujemy z Dusznik. O 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim rozmawiamy ze znakomitymi gośćmi.
Audio
  • Relacja Marcina Majchrowskiego z 69. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego z Dusznikach-Zdroju (Poranek Dwójki)
Wybitny pianista Piotr Paleczny przewodzi jury w składzie: Andrzej Jasiński, Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Stefan Wojtas
Wybitny pianista Piotr Paleczny przewodzi jury w składzie: Andrzej Jasiński, Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Stefan WojtasFoto: PAP/Leszek Szymański

Zapraszamy do serwisu poświęconego Festiwalowi w Dusznikach>>>

Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju odbywają się już od ponad sześćdziesięciu lat. To najstarszy nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny. Dworek Chopina jest miejscem, w którym od kilku pokoleń spotykają się światowej klasy artyści oraz wielbiciele muzyki Chopina i pianistyki.

Za nami już występy między innymi Antonia Pompa-Baldiego, Antoniego Baryshewskyego, Daniiła Trifonova i Mateusza Borowiaka. Wciąż czekamy na recitale Marka-André Hamelina czy Ludmila Angelova.

Możemy się już chyba jednak pokusić o pierwsze komentarze, refleksje, podsumowania. W audycji "O wszystkim z kulturą" Marcin Majchrowski porozmawia z dyrektorem artystycznym festiwalu Piotrem Palecznym, wybitną muzykolożką profesor Ireną Poniatowską oraz krytyczkami i publicystkami muzycznymi: Ewą Kofin i Zofią Owińską.

5 sierpnia (wtorek), godz. 18.00-19.00

***

A poniżej plan transmisji, które będzie jeszcze można usłyszeć na antenie Dwójki:

Środa 6.08.2014, godz. 19.00 – 22.45

Józef Haydn Sonata fortepianowa B-dur Hob. XVI:41; John Field Andante inédit Es-dur; Claude Debussy Images (zeszyt I), Marc-André Hamelin Wariacje na temat Paganiniego (2011), Fryderyk Chopin III Sonata fortepianowa h-moll op. 58

Wyk. Marc-André Hamelin - fortepian

Prowadzenie: Marcin Majchrowski

Sobota 9.08.2014, godz. 20.00 – 23.00

Juliusz Zarębski Grand polonaise Fis-dur op. 6, Aleksander Michałowski Mazurki: h-moll op. 31, e-moll op. 19, cis-moll op. 17, As-dur op. 16, Ignacy Friedman Ariette ze zbioru „Masques”, Maurycy Moszkowski Etiudy op. 64: As-dur nr 1, g-moll nr 2, As-dur nr 3, c-moll nr 4; Fryderyk Chopin Mazurki: g-moll WN 64, C-dur WN 24, a-moll WN 60, II Sonata fortepianowa b-moll op. 35, Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, Polonez As-dur op. 53

Wyk. Ludmil Angelov - fortepian

Prowadzenie : Marcin Majchrowski

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Kern: Rachmaninow to dla mnie kompozytor wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 10:00
Rosyjska pianistka, która byłą gwiazdą niedzielnego wieczoru w Dusznikach-Zdroju, wspominała w radiowej Dwójce poprzednią wizytę w Polsce i opowiadała o rodzinnych związkach z Sergiuszem Rachmaninowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaczynamy sezon na Chopina!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 12:00
Ponad 30 koncertów z udziałem największych gwiazd, 17 transmisji na antenie Dwójki, w tym 8 do krajów zrzeszonych w EBU. Tak zapowiada się 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa". Tymczasem z kas znikają ostatnie karnety na XVII odsłonę przyszłorocznego Konkursu Chopinowskiego!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Łuszczewski i latynoskie czucie Chopina

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 15:30
- Mimo znacznie słabszego niż w Europie dostępu do muzycznej edukacji mieszkańcy Ameryki Południowej znakomicie czują muzykę Fryderyka Chopina i wykonują ją z ogromnym entuzjazmem - mówił w "Notatniku Dwójki" pianista Rafał Łuszczewski.
rozwiń zwiń