X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rocznica wybuchu II wojny światowej w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 13:38
1 września upłynie 75 lat od wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii świata. Program 2 Polskiego Radia przygotował specjalne audycje upamiętniające tragiczne wydarzenia września 1939 roku.
Niemcy na przejściu granicznym w Sopocie - propagandowe zdjęcie wykonane 14 września 1939 r.
Niemcy na przejściu granicznym w Sopocie - propagandowe zdjęcie wykonane 14 września 1939 r.Foto: Bundesarchiv/Wikimedia/CC

31 sierpnia w "Ćwiczeniach z myślenia" rozmawialiśmy z prof. Stanisławem Jaczyńskim o decydujących bitwach II wojny światowej. W audycji "Miasta pisarzy" opowiedzieliśmy natomiast o Gdańsku, gdzie znajduje się symbol wybuchu wojny - półwysep Westerplatte.

W każdy dzień powszedni do 5 września (godz. 9.45) Maria Pakulnis czyta na naszej antenie fragmenty książki Mariana Hanasza "Warszawskie dzieci". To wspomnienia wychowanków szkoły Anny Goldman, w których o swoich losach opowiadają dawni uczniowie placówki, a większość relacji dotyczy wydarzeń czasu wojny i powstania, najmocniej odciśniętych w ich pamięci.

1 września o godz. 22.30 Bartosz Panek przypomni jedno z zapomnianych, choć najbardziej dramatycznych wydarzeń września 1939 roku - zniszczenie Wielunia. W audycji "Wieluń - polska Guernica" historycy i ocaleli mieszkańcy miasta opowiedzą o pierwszym na tak dużą skalę zniszczeniu zabudowań cywilnych podczas działań wojennych.

Tego samego dnia w programie "O wszystkim z kulturą" (godz. 18.00) Hanna Maria Giza zaprasza na dyskusję pt. "Droga do wojny", podczas której wraz z zaproszonymi gośćmi - prof. Andrzejem Paczkowskim i prof. Wojciechem Morawskim - zastanowi się nad przyczynami wybuchu II wojny światowej.

Zapraszamy do słuchania Dwójki.

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Warszawskie dzieci" - najmłodsi powstańcy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 17:50
Marian Hanasz spisał wojenne przeżycia dawnych uczniów i młodych żołnierzy bez patosu i upiększeń. Wspomnienia wychowanków warszawskiej szkoły Anny Goldman przeczyta w Dwójce Maria Pakulnis.
rozwiń zwiń