Teatr Nikołaja Kolady

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 10:00
29 sierpnia swoją premierę w Teatrze Wybrzeże miała nowa sztuka rosyjskiego dramatopisarza. O "Statku szaleńców" i innych dziełach Nikołaja Kolady porozmawiamy w środowym "O wszystkim z kulturą".
Nikołaj Kolada
Nikołaj Kolada Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Nasz spektakl będzie opowiadał o rzeczach prostych i zrozumiałych: tak często ludzi dzielą głupstwa, uprzedzenia, brak woli i brak umiejętności rozmowy i życia w zgodzie, z miłością do naszego krótkiego i pięknego życia.
Gdybyśmy nauczyli się cierpliwości, szacunku dla drugiego człowieka i jego opinii, gdybyśmy się mniej złościli, kłócili i walczyli, to nasz świat stałby się piękny, spokojny i dobry. O tym marzę.

Tak mówił przed premierą swojej sztuki "Statek szaleńców" Nikołaj Kolada. (mat. prasowe Teatru Wybrzeże)

W Polsce do tej pory najbardziej znane są jego sztuki: "Merylin Mongoł" i "Martwa królewna". Na audycję o jego ostatnim przedsięwzięciu, ale też o tym, co wyróżnia twórczość tego dramaturga, zaprasza Jacek Wakar. Jego gośćmi będą: Agnieszka Lubomira Piotrowska, tłumaczka dramatów Kolady oraz krytyk teatralny Jacek Sieradzki.

3 września (środa), godz. 18.00-19.00

bch/mm

Zobacz więcej na temat: Nikolaj Kolada TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nikołaj Kolada: jestem starym teatralnym szczurem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 21:30
Ceniony dramaturg i aktor przygotowuje dla łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza swoją sztukę "Baba Chanel". Na antenie Dwójki opowiadał zarówno o przedstawieniu, jak i o swoim podejściu do teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabella Cywińska: rosyjscy twórcy najlepiej mówią o człowieku

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 15:29
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z reżyserką nowej sztuki Nikołaja Kolady "Baba Chanel" - tragikomicznej opowieści o pięciu członkiniach chóru Olśnienie...
rozwiń zwiń