Kiedy popkultura spotkała muzykę poważną

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:10
W programie "Wybieram Dwójkę" zrecenzujemy koncert Beth Gibbons, Bruce'a Dessnera i Krzysztofa Pendereckiego.
Koncert był kolejną - po wspólnych projektach z Aphex Twinem i Jonnym Greenwoodem - współpracą Krzysztofa Pendereckiego z artystami ze świata nowej muzyki nieklasycznej
Koncert był kolejną - po wspólnych projektach z Aphex Twinem i Jonnym Greenwoodem - współpracą Krzysztofa Pendereckiego z artystami ze świata nowej muzyki nieklasycznejFoto: Akumiszcza/Wikimedia/CC

W sobotę 29 listopada w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wokalistka Portishead wykonała III Symfonię Góreckiego, a gitarzysta zespołu The National złoży hołd Lutosławskiemu. Orkiestrę prowadził Krzysztof Penderecki.

O koncercie w naszej audycji, a ponadto - zaproszenie na wspólne zwiedzanie dorocznej wystawy najlepszych plac dyplomowych warszawskiej ASP "Coming OuT", a także rozmowa z prof. Jerzym Marchwińskim o jego nowej książce i jubileuszu Katedry Kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

***

Na audycję "Wybieram Dwójkę" zapraszamy w poniedziałek w godzinach 16.00-18.00. Program poprowadzi Adam Suprynowicz.

mc/jp

Czytaj także

Krzysztof Szlifirski: Penderecki bał się, że porazi go prąd...

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 16:00
- Współpracując przy tworzeniu jednej z pierwszych eksperymentalnych ilustracji do filmu, nie wiedziałem nawet do końca, co to jest muzyka elektroniczna - wspomina wieloletni współtwórca fenomenu Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, współpracownik m.in. Krzysztofa Pendereckiego. Profesor Krzysztof Szlifirski kończy 13 lutego 80 lat!
rozwiń zwiń