Modernizm, który ukrył się w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 21:50
W audycji "Kwadrans bez muzyki" wybierzemy się na przechadzkę po stolicy, by poznać jej modernistyczną zabudowę.
Ukryty modernizm to książka, która pozwala nam spojrzeć na Warszawę z nowej perspektywy
"Ukryty modernizm" to książka, która pozwala nam spojrzeć na Warszawę z nowej perspektywy Foto: mat. promocyjne/Karakter

Kilka lat temu szwajcarski architekt Christian Kerez wygrał konkurs na projekt budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jego projekt ostatecznie nie został zrealizowany, choć nawiązywał wprost do modernistycznej architektury stolicy. Christian Kerez zachwycił się tym, o czym niektórzy chcieliby zapomnieć, czyli warszawską architekturą czasów komunizmu. Ta fascynacja widoczna jest wyraźnie na kartach nowej książki "Ukryty modernizm", w której Kerez spogląda na Warszawę z punktu widzenia osoby z zewnątrz.

W środę po południu architekt i współautor książki ​Jan Strumiłło oprowadzi nas po Warszawie opowiadając o modernistycznej zabudowie stolicy - tej, którą mijamy na co dzień i tej przed nami ukrytej. Z kolei o swoich wrażeniach związanych z Warszawą, potencjale architektonicznym miasta i stosunku mieszkańców do modernistycznej stolicy opowie sam Christian Kerez.

***
Na "Kwadrans bez muzyki" w środę (11.02) w godz. 15.00-15.15 zaprasza Hanna Szczęśniak.

mc/mm

Czytaj także

Każdy architekt ma ten sam problem

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 22:30
– Nie rozumiemy architektury do końca. To pewna magia. Nawet wielkim architektom nie zawsze udaje się sprostać zadaniu – mówił prof. Witold Rybczyński, autor książki "Jak działa architektura".
rozwiń zwiń