X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Każdy architekt ma ten sam problem

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 22:30
– Nie rozumiemy architektury do końca. To pewna magia. Nawet wielkim architektom nie zawsze udaje się sprostać zadaniu – mówił prof. Witold Rybczyński, autor książki "Jak działa architektura".
Audio
  • Każdy architekt ma ten sam problem (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Książka Witolda Rybczyńskiego Jak działa architektura. Przybornik humanisty w języku angielskim ukazała się w 2013 r., natomiast jej polskie tłumaczenie w 2014 r.
Książka Witolda Rybczyńskiego "Jak działa architektura. Przybornik humanisty" w języku angielskim ukazała się w 2013 r., natomiast jej polskie tłumaczenie w 2014 r.Foto: Kate McDonald/flickr/cc

Publikację traktować można jako podręcznik historii architektury nowoczesnej, ale jest to przede wszystkim fascynująca opowieść o architekturze jako jednej ze sztuk, na co zwrócił uwagę historyk sztuki prof. Waldemar Baraniewski. – Autor wielokrotnie używa określeń, które odnoszą się do architektury w ogóle. Mówi, że architektura musi zawsze uwzględniać element mijającego czasu, że dzieła architektury są tym, co trwa w kontekście przestrzennym człowieka – powiedział.

Właśnie ten kontekst jest najważniejszy dla prof. Witolda Rybczyńskiego. – Zamiast przyglądać się różnym stylom, zastanawiałem się, co najpierw architekt musi zrobić – opowiadał. – Każdy budynek musi mieć przecież wejście, zawsze ma otoczenie, konstrukcję i strukturę. Ciekawiło mnie, jakie muszą być kolejne decyzje architekta i jak różne są rozwiązania tego samego problemu – dodał.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku
Prowadził: Dawid Dziedziczak
Goście: prof. Witold Rybczyński (autor książki "Jak działa architektura. Przybornik humanisty"), prof. Waldemar Baraniewski (Instytut Historii Sztuki UW)
Data emisji: 3.02.2015
Godzina emisji: 21.30

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Otwarte wnętrze. Architektura warszawskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 21:30
– Moim celem jest budowanie obiektów, które odsłaniają wszystko, co mają, i wchodzą w interakcje z mieszkańcami miasta – mówił w Dwójce architekt Thomas Phifer, projektant nowych budynków Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz TR Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenomen secesyjnej architektury Lwowa

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 11:24
- Na powstanie tomu "Secesje po Lwowie" nałożyły się dwa procesy: emocjonalny i poznawczy - powiedziała Żanna Komar, współautorka książki.
rozwiń zwiń