X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa w oczach pisarek

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 07:43
W miniony weekend ulicami między innymi Warszawy przeszła Manifa, podczas której kobiety przypominały o swoich prawa. Jak wyglądała walka o nie? O tym porozmawiamy w audycji "Spotkania po zmroku".
Maria Konopnicka (fotografia, około 1885 r.)
Maria Konopnicka (fotografia, około 1885 r.)Foto: Ajsmen91/Wikipedia

Prawie sto lat temu dopiero zaczynały szukać sobie miejsca w sferze publicznej. Między innymi w stolicy. Jak wyglądał ten proces - możemy się dowiedzieć z książki "Warszawa w oczach pisarek. Obraz i doświadczenie miasta w polskiej prozie kobiecej 1864-1939" Małgorzaty Buthner-Zawadzkiej.

Przedmiotem jej studiów są dzieła piętnastu pisarek, od Elizy Orzeszkowej i Marii Konopnickiej po Polę Gojawiczyńską i Magdalenę Samozwaniec. Książka analizuje, jak teksty z okresu obfitującego w ważne zmiany cywilizacyjne odzwierciedlają rozwój metropolii i postępującą emancypację kobiet. Warszawa traktowana jest podczas lektury i jako ogólny przykład nowoczesnego miasta, i jako miejsce konkretne, ze specyficzną historią oraz topografią.

O tym, jak pisarki międzywojenne, ale też współczesne, przedstawiają stolicę, porozmawiamy z autorką książki oraz Agnieszką Kozłowską z kwartalnika artystycznego Fa-art i Pawłem Duninem-Wąsowiczem, redaktorem naczelnym pisma "Lampa" i miłośnikiem Warszawy.

Na "Spotkania po zmroku" we wtorek (10.03) w godz. 21.30-22.00 zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

pp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Stwora mówił językiem radia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 07:00
Legenda Polskiego Radia za cel stawiała sobie stworzenie reportażu, "którego już nikt nie będzie w stanie przełożyć na język pisany".
rozwiń zwiń