X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Głowacki o kondycji teatru publicznego

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 18:49
Gościem Macieja Nowaka będzie aktor teatralny i filmowy, wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich - Piotr Głowacki.
Teatr jest sztuką wspólnoty, nie istnieje tam, gdzie nie ma przynajmniej dwojga ludzi, podkreślał Piotr Głowacki w ubiegłym roku w Dwójce, gdy obejmował stanowisko wiceprezesa ZASP
"Teatr jest sztuką wspólnoty, nie istnieje tam, gdzie nie ma przynajmniej dwojga ludzi", podkreślał Piotr Głowacki w ubiegłym roku w Dwójce, gdy obejmował stanowisko wiceprezesa ZASPFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W debatach, które odbywają się w związku z 250-leciem teatru publicznego w Polsce - także na naszej antenie - powraca przeświadczenie, że teatr publiczny to taki, który ma misję wspólnotową. Jednocześnie wielu artystów teatru średniego i młodego pokolenia dystansuje się od jakiejkolwiek misji. Świadczy o tym choćby to, że niewielu z nich działa w takiej organizacji jak Związek Artystów Scen Polskich.

Dlaczego tak jest? Między innymi o tym oraz o pokoleniowych podziałach w teatrze publicznym porozmawiamy z Piotrem Głowackim.

***

Na audycję z cyklu "250 lat teatru publicznego w Polsce" zapraszamy w piątek (24.04) w godzinach 15.00-15.30. Program poprowadzi Maciej Nowak.

jp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Zadara: w dobrym teatrze musi być knajpa

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 17:00
- Kiedy startowałem w konkursie na dyrektora Starego Teatru, śmiali się z tej teorii - mówi Michał Zadara. - Tymczasem życie teatru nie toczy się tylko na scenie. Wystarczy spojrzeć na TR Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr ma podpowiadać myśli, a nie je narzucać

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 19:00
- Brakuje mi w obecnym teatrze tajemnicy, niedopowiedzenia. Nie chcę, żeby twórcy mówili mi, co mam myśleć - mówiła reżyserka teatralna Ewelina Marciniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mickiewicz znowu wrogiem państwa polskiego?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 17:00
- "Dziady" to dzieło zaprzeczające logice "państwa komercyjnego”. Dlatego znów mamy problem z ich wystawieniem - argumentował dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń