REKLAMA

Jak powstała "Martwa natura z bobrami"? Przed premierą słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 15:00
O nowym słuchowisku Dwójki porozmawiamy m.in. z jej autorem scenariusza i reżyserem Davidem Zane Mairowitzem.
Tytułowa martwa natura, a dokładniej: okolice Gór Skalistych, będzie w najnowszym słuchowisku Dwójki tłem dramatycznej opowieści o dwojgu starszych ludziach
Tytułowa martwa natura, a dokładniej: okolice Gór Skalistych, będzie w najnowszym słuchowisku Dwójki tłem dramatycznej opowieści o dwojgu starszych ludziachFoto: Pixabay/domena publiczna

Bohaterem "Martwej natury z bobrami" jest starszy człowiek, syn polskiego emigranta z początków XX wieku do Stanów Zjednoczonych, który marzy o tym - jako polski patriota - żeby otrzymać polskie obywatelstwo i polski paszport.

W audycji poprzedzającej sobotnią premierę porozmawiamy z Dawidem Zane Mairowitzem (o genezie słuchowiska) oraz z Małgorzatą Szymankiewicz z Teatru Polskiego Radia (o pracy z aktorami).

"Martwa natura z bobrami"

David Zane Mairowitz - scenariusz i reżyseria

Zofia Ziemann - tłumaczenie

Maciej Kubera - realizator dźwięku

Obsada: Irena Jun i Stanisław Brudny

***

Na "Notatnik Dwójki" w czwartek (4.02) w godz. 13.00-13.30 zaprasza Joanna Szwedowska. Premiera w "Wieczorze ze słuchowiskiem" w sobotę (6.02) w godz. 19.00-19.55.

jp/mm

Czytaj także

Rebelia. Jonathan Franzen o przyszłości książki

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 15:30
– Czytelnictwo stanowi coraz bardziej radykalną odpowiedź na dyskurs występujący w internecie i mediach społecznościowych – mówił w Krakowie amerykański pisarz.
rozwiń zwiń