Polskie Radio
Section05
Magdalena Miecznicka

Finał Prix Europa. Słuchowisko Polskiego Radia "Taki, co umiera" dobrze przyjęte [POSŁUCHAJ]

W środę 25 października w siedzibie Rundfunk Berlin-Brandenburg w finale Festiwalu Prix Europa zostało zaprezentowane słuchowisko "Taki co umiera" Magdaleny Miecznickiej w reżyserii Łukasza Lewandowskiego. - Byłam zaskoczona dość żywiołowymi i głośnymi reakcjami słuchaczy z całej Europy. W momentach, które wydawały mi się bardzo osadzone w polskiej historii, ta publiczność reagowała adekwatnie. To jest dobry prognostyk - mówiła prosto z Berlina Małgorzata Szymankiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Lewandowski Małgorzata Szymankiewicz Dwójka Jakub Kukla słuchowisko Magdalena Miecznicka

Literacka Nagroda Nobla dla Annie Ernaux. Twórczość "między biografią a fikcją"

W Polsce jest prawie nieobecna, we Francji to jedna z najważniejszych żyjących autorek. Jej proza bywa zaskoczeniem dla czytelnika. – Znana jest z tego, że pisze książki głęboko autobiograficzne, zarazem zacierając granice między życiem realnym a fikcją – mówił w Polskim Radiu krytyk literacki Piotr Kofta.
Zobacz więcej na temat:  Annie Ernaux literatura nagroda Nobla KSIĄŻKA książki pamięć biografia Francja Małgorzata Szymankiewicz Magdalena Miecznicka Piotr Kofta

"Dwa Teatry" 2022. Jurorka: poziom słuchowisk jest w tym roku bardzo wysoki

- Byłam wręcz zdumiona, że aż tyle tak dobrych słuchowisk udało się zrealizować i przysłać na ten konkurs. Były takie obszary tematyczne, które się powtarzały i tam było trudno. Np. z powodu Roku Stanisława Lema było bardzo dużo zarówno adaptacji oryginalnych tekstów Lema, jak i adaptacji jego korespondencji czy jakiś jeszcze nowych tekstów o nim - mówiła w audycji plenerowej Dwójki na 21. Festiwalu "Dwa Teatry" Magdalena Miecznicka, jurorka w konkursie słuchowisk.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2022 Małgorzata Szymankiewicz Dwójka Magdalena Miecznicka

Nagrody im. K. Zaleskiego. Za "twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki"

Magdalena Miecznicka, Łukasz Lewandowski oraz Zbigniew Lesień zostali laureatami Nagród im. Krzysztofa Zaleskiego. Uroczyste wręczenie wyróżnień, którymi honorowani są twórcy słuchowisk i spektakli radiowych oraz spektakli telewizyjnych, odbyło się w Studiu Polskiego Radia imienia Władysława Szpilmana w Warszawie. Nagrody wręczyli: Maria Pakulnis, Antoni Libera, Igor Gorzkowski i Grażyna Barszczewska.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Zaleski Teatr Polskiego Radia Magdalena Miecznicka TEATR

Nagrody im. Krzysztofa Zaleskiego. Znamy laureatów

Magdalena Miecznicka, Łukasz Lewandowski oraz Zbigniew Lesień zostali laureatami Nagród im. Krzysztofa Zaleskiego. Uroczyste wręczenie wyróżnień, którymi honorowani są twórcy słuchowisk i spektakli radiowych oraz spektakli telewizyjnych, odbyło się w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU Krzysztof Zaleski Teatr Polskiego Radia społeczeństwo POLSKA Magdalena Miecznicka Krzysztof Czabański