"Buszujący w barszczu". Mapa nowej rosyjskiej kontrkultury

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 13:25
Gościem "O wszystkim z kulturą" będzie Konstanty Usenko - muzyk, kompozytor, autor tekstów piosenek, producent, dziennikarz i znawca rosyjskiej kultury alternatywnej.
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./Wydawnictwo Czarne

W swojej najnowszej książce "Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji" Konstatny Usenko bierze pod lupę współczesne zjawiska muzyczne, kładąc szczególny nacisk na osiedlowy rap i jego przesłanie. Opisuje, co stało się z dziedzictwem kultury punk i nowej fali czasów pierestrojki, która inspiruje dziś młode pokolenie artystów. Pokazuje barwną mozaikę nawiązań do tradycji awangardy początku XX wieku, radzieckiej fantastyki, "kosmicznej" analogowej elektroniki, syberyjskiego szamanizmu i szemranej "błatnej" kultury.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w piątek (7.09) w godz. 17.30-18.00 zaprasza Bartek Chaciński.

materiały prom./Wydawnictwo Czarne/pg/bch

Zobacz więcej na temat: Czarne Rosja

Czytaj także

"Aleja Włókniarek". Ciężki los kobiet łódzkiego przemysłu włókienniczego

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 12:00
- Byłam zaangażowana w bardzo wiele projektów animatorsko-kulturalnych. Przede wszystkim zbieraliśmy historie mówione i one się jakoś we mnie kumulowały. Chciałabym, żeby to było szerzej czytane i żeby te opowieści rozchodziły się nie tylko w świecie akademickim - mówiła w Dwójce Marta Madejska, autorka zbioru reportaży "Aleja Włókniarek".
rozwiń zwiń