Co słychać u Włodka Pawlika

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:45
Gośćmi "Poranka Dwójki" będą Jolanta i Włodek Pawlikowie, z którymi porozmawiamy o muzycznej współpracy, niedawnych urodzinach zdobywcy Grammy i zawodowych planach.
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Na spotkanie z wszechstronnym pianistą, kompozytorem muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej, laureatem nagrody Grammy za płytę "Night in Calisia" zapraszamy o godz. 8.30 (transmisja video). Natomiast o 9.30 odwiedzi nas Marek Żurawski - dyrektor festiwalu "Lalka też Człowiek".

Przeniesiemy się też do Krynicy - Zdroju. Posłuchamy pieśni łemkowskich w wykonaniu łemkowskich artystów, wierszy i koncertów dziecięcego chóru, a wszystko to, by upamiętnić Nikifora - 10. października mija pół wieku od śmierci malarza. W "Poranku Dwójki" zapraszamy na relację ze specjalnego wieczoru poświęconego pamięci artysty.

Ponadto w audycji:

  • zapowiedź programu American Film Festiwal we Wrocławiu,
  • premiera dokumentu Kingi Dębskiej "Tu się żyje" o siostrze Michaeli Rak, która stworzyła jedyne hospicjum na Litwie,
  • zaproszenie na Krakowski Festiwal Akordeonowy,
  • rekomendacje kulturalne Gabrieli Muskały.

Naszą "Płytą tygodnia" jest nowy album Madeleine Peroux. Nie zabraknie też konkursu "Dwójka na Piątkę". Pierwsze pytanie zadamy między godziną 8.00 a 9.00. 

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (10.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

mko/bch

Zobacz więcej na temat: Jazz Włodek Pawlik

Czytaj także

Namiętność i prawda. Jazz porusza cały świat

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 17:00
– Swoim spektrum emocjonalnym jest w stanie objąć nas wszystkich. Na tym chyba polega jego najważniejszy fenomen – mówił o jazzie dziennikarz Dwójki Tomasz Szachowski.
rozwiń zwiń