X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rocznicowy cykl audycji "Światy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 12:22
Program 2 Polskiego Radia zainauguruje 25 stycznia rocznicowy cykl "Światy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego", który poświęcony będzie życiu i twórczości wybitnego pisarza, intelektualisty, żołnierza i więźnia. 
Okładki kolejnych tomów Dziennika pisanego nocą
Okładki kolejnych tomów "Dziennika pisanego nocą"Foto: materiały prom.

pap_Herling-Grudziński_1200.jpg
Gustaw Herling-Grudziński. Jeden z największych stylistów w literaturze polskiej

20 maja 2019 roku przypada stulecie urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W nawiązaniu do tej rocznicy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 rokiem jego imienia. Z tej okazji radiowa Dwójka zaplanowała na cały rok cykl poświęconych mu audycji, zatytułowany "Światy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego", nawiązujący do bodaj najsłynniejszej książki pisarza "Inny świat".

W comiesięcznym cyklu prezentowane będą różne obszary ważne z punktu widzenia biografii i twórczości autora "Dziennika pisanego nocą". Będzie to zarówno "nieludzka ziemia", jak za Józefem Czapskim nazywany jest Gułag, ale także Neapol, który Herling-Grudziński wybrał po wojnie jako miejsce życia i pracy, działalność w Radiu Wolna Europa, czy paryskiej "Kulturze". Z najznakomitszymi badaczami jego twórczości – m.in. profesorem Włodzimierzem Boleckim, profesorem Zdzisławem Kudelskim, doktor Ireną Furnal – dziennikarze Redakcji Literackiej Programu 2 będą dociekać charakteru jego postawy antytotalitarnej, pasji do sztuki i filozofii, relacji z polskim środowiskiem emigracyjnym i intelektualistami w kraju.

***

materiały prom.

Zobacz więcej na temat: Gustaw Herling-Grudziński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Bolecki: korespondencja Herlinga jest wciąż nieodkryta

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 09:47
- 20 tysięcy listów, a może nawet więcej. Herling prowadził korespondencję z ogromną liczbą znajomych i nieznajomych - przypominał prof. Włodzimierz Bolecki, opowiadając o twórczości autora "Innego świata". Rok 2019 będzie w Polsce w sposób szczególny poświęcony Gustawowi Herlingowi- Grudzińskiemu.
rozwiń zwiń