X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mocne otwarcie roku Moniuszki na dworcu kolejowym

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 15:03
- Warszawa stanie się jedyną stolicą na świecie, gdzie dwa węzłowe punkty lotnisko i Dworzec Centralny będą pod wezwaniem wielkich kompozytorów - mówił w Dwójce Waldemar Dąbrowski, pełnomocnik do spraw obchodów roku Moniuszkowskiego w Polsce.
Audio
  • O Roku Stanisława Moniuszki mówią Waldemar Dąbrowski i Piotr Beczała
Dworzec Centralny w Warszawie
Dworzec Centralny w WarszawieFoto: Shutterstock/Alexey Pevnev

Oficjalną inaugurację uchwalonego przez sejm Roku Stanisława Moniuszki zaplanowano na 5 stycznia. Tego dnia stołeczny Dworzec Centralny dostanie imię twórcy "Halki". Początek roku Moniuszkowskiego uświetnią dwie ważne premiery płytowe: album DVD z przedstawieniem "Strasznego dworu" w reżyserii Davida Pountney'a oraz nagranie "Halki" w języku włoskim, której wykonanie poprowadził Fabio Biondi. "Halka" w wersji koncertowej zabrzmi również tego dnia na żywo w Teatrze Wielkim Operze Narodowej (transmisja w Dwójce).

Dyrektor tej sceny Waldemar Dąbrowski opowiadał w Dwójce o przygotowaniach do Roku Stanisława Moniuszki. - Prawie w każdym mieście jest ulica jego imienia, ale osoba i dzieło poza "Halką" i "Strasznym dworem" jest nierozpoznane i nie pulsuje w kulturze polskiej.

W audycji rozmawialiśmy o przedsięwzięciach, które w roku 2019 mają zmienić ten stan rzeczy. Szczególna kulminacja wydarzeń nastąpi 5 maja, w dniu urodzin kompozytora.

***

Rozmawiała: Beata Stylińska

Gość: Waldemar Dąbrowski (dyrektor Teatru Wielkiego Opery Narodowej), Piotr Beczała (śpiewak)

Data emisji: 2.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Moniuszkowski. Prof. dr hab. Marcin Gmys: wciąż mało wiemy o Moniuszce

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 07:37
- Myślę, że jego twórczość lepiej przemawia do starszego pokolenia, które jeszcze na Moniuszce się wychowywało. W przypadku młodszego pokolenia jest ono obarczone pewną skazą, mianowicie ma bardzo kiepsko opracowany program edukacji muzycznej - mówił w Dwójce uczestnik konferencji "Dzieło Stanisława Moniuszki jako wyzwanie kulturowe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Fedisz: o Moniuszce trzeba wciąż opowiadać

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 11:32
- W zasadzie wszyscy wiemy, kim był, ale nawet wielu muzykologów nie potrafi wymienić wszystkich jego oper. Stąd Rok Moniuszkowski, byśmy mogli jak najwięcej powiedzieć o tym naszym jedynym, muzycznym wieszczu – mówił w Dwójce kurator wystawy "Viva Moniuszko!".
rozwiń zwiń