Lejb Fogelman opowiada - Mazurek pyta

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 20:00
- To współczesny Münchhausen - tak o swoim kolejnym gościu mówi Robert Mazurek. - Wszystkie moje opowieści to absolutna prawda - odpowiada Fogelman.
Lejb Fogelman
Lejb FogelmanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Polski Żyd w Nowym Jorku, amerykański prawnik w ZSRR, miłośnik bluesa, rekin finansjery - o niektórych swoich wcieleniach opowie w najbliższej audycji. 

***

O tym, że jest erudytą nikogo nie trzeba przekonywać, sama lista jego dyplomów wygląda naprawdę imponująco.

Urodził się w 1949 roku w Legnicy, szkołę średnią kończył w Warszawie. W konsekwencji wydarzeń Marca 1968 Lejb Fogelman wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Tam ukończył studia na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku, Uniwersytecie Columbia (nauki humanistyczne, filozofia), w 1975 doktoryzował się w dziedzinie historii idei i na Uniwersytecie Harvarda został doktorem praw. Ponadto uzyskał dyplom Uniwersytetu Paryskiego, a w ramach stypendium Fulbrighta IREX studiował na Uniwersytecie Moskiewskim.

***

Na audycję "Mazurek słucha" w sobotę (19.09) w godz. 12.00-13.00 zaprasza Robert Mazurek.

Zobacz więcej na temat: Robert Mazurek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Metz: Beatlesi wywrócili muzykę rozrywkową do góry nogami

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 14:00
- To było dotknięcie świata, który był dla nas kompletnie nieosiągalny, do tego stopnia, że poszedłem na ten film jeszcze raz i jeszcze. Wiele osób chodziło na wszystkie seanse "Help" - mówił o pierwszym spotkaniu z muzyką "The Beatles" dziennikarz muzyczny Piotr Metz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milo Kurtis: moje dzieciństwo jeszcze się nie skończyło

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 13:23
- Mój guru Sokrates zawsze ubierał swoje największe mądrości w żarty. Mądrzy ludzie rozumieli, o czym on mówi. Reszta myślała, że on po prostu tylko żartuje - mówił w Programie 2 Polskiego Radia multiinstrumentalista, współzałożyciel grup Osjan i Maanam, a nade wszystko wolny duch.
rozwiń zwiń