Polskie Radio
Section05
Robert Mazurek

Kosiniak-Kamysz przyparty do muru przez dziennikarza. Na pytanie o CPK odparł: trzeba rozwijać porty regionalne

- Trzeba dalej rozwijać porty regionalne - powiedział w środę w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o Centralny Port Komunikacyjny. Stanowisko lidera PSL spotkało się ze stanowczą reakcją prowadzącego wywiad Roberta Mazurka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Kosiniak-Kamysz PSL polityka centralny port komunikacyjny Robert Mazurek inwestycje infrastruktura lotnictwo kolej GOSPODARKA logistyka vat

Alicja Majewska: polskie kolędy są najpiękniejsze [ZOBACZ WIDEO]

- Na moje koncerty z piosenkami Włodzimierza Korcza i świetnymi tekstami różnych autorów przychodzą bardzo młodzi ludzie. Muszę podkreślić, że polskie kolędy są najpiękniejsze, a śpiewam je już parę lat - mówiła w Dwójce Alicja Majewska, znakomita wokalistka. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Alicja Majewska Dwójka Robert Mazurek kolędy Boże Narodzenie Włodzimierz Korcz Andrzej Zaucha

Agata Tuszyńska: w radiu zrozumiałam, czym jest montowanie rzeczywistości

- Za każdym razem, gdy wchodzę do gmachu Polskiego Radia, przypominam sobie, jak jako mała dziewczynka siadywałam pod stołem montażowym, a mój ojciec poprawiał swoje wywiady. Wtedy zrozumiałam, na czym polega montowanie rzeczywistości, na czym polega sztuka czynienia lepszych materiałów z nieco gorszych - mówiła w Dwójce dr Agata Tuszyńska, biografka, reporterka i poetka, a prywatnie córka legendarnego dziennikarza sportowego i radiowca Bogdana Tuszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Agata Tuszyńska literatura Bogdan Tuszyński poezja biografia Dwójka KULTURA Robert Mazurek

Łukasz Gaweł: jestem przypadkiem dość dziwnym i szczególnym [ZOBACZ WIDEO]

- Przez lata pracowałem jako ekspert w różnego rodzaju instytucjach, ale głównie w muzeach. Profesjonalizacja muzeów, zespołów, kadry zarządzającej jest niesamowita, to jest olbrzymia zmiana. Trzeba pamiętać o jednej rzeczy: muzea tworzą ludzie niezwykli. To jest najciekawsze i najtrudniejsze. Jeśli masz człowieka, który wie absolutnie wszystko o określonej części kolekcji, to to "absolutnie wszystko" jest ważniejsze niż wszystkie jego inne cechy - mówił w Dwójce Łukasz Gaweł, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Robert Mazurek Muzeum Narodowe w Warszawie Kraków Warszawa Józef Tischner Jan Błoński muzeum Muzeum Narodowe w Krakowie

Andrzej Dąbrowski: miałem być pianistą, a nie perkusistą [ZOBACZ WIDEO]

- Podobno miałem dobre ręce do fortepianu, moja mama widziała we mnie pianistę. Trochę grałem i dlatego zostałem przyjęty do liceum muzycznego, nowo otwieranego wtedy w Krakowie. W czasie egzaminu wstępnego mój przyszły profesor stwierdził, że mam wyjątkowe poczucie rytmu, którym się zachwycił. Zaproponował moim rodzicom, żebym z fortepianu przeszedł na główną perkusję - opowiadał Andrzej Dąbrowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Robert Mazurek Josephine Baker Wojciech Karolak Zbigniew Namysłowski Andrzej Kurylewicz Agnieszka Osiecka perkusja muzyka rozrywkowa piosenka Andrzej Dąbrowski

Grzegorz Kasdepke: dzieci są dla mnie inspiracją [ZOBACZ WIDEO]

- Gdy wyjeżdżałem z Białegostoku do Warszawy 30 lat temu na studia dziennikarskie, miały mi one pozwolić na realizowanie innego wielkiego marzenia. Już wówczas chciałem być zawodowym, utrzymującym się z pisania pisarzem. Przez myśl mi nie przeszło, że będę pisał książki dla dzieci - opowiadał o swoim dzieciństwie gość Roberta Mazurka, autor książek dla dzieci - Grzegorz Kasdepke.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Grzegorz Kasdepke Robert Mazurek książki dla dzieci prasa Białystok literatura dziecięca literatura polska

Dr Sławomir Dębski: historia w moim życiu wzięła się z pasji [ZOBACZ WIDEO]

- Jako chłopak czytałem bardzo dużo różnych rzeczy. Przełomowym momentem było chyba, jak w VIII klasie szkoły podstawowej tata kupił mi książkę "Drugi rozbiór Polski" Roberta Howarda Lorda - mówił w audycji "Mazurek słucha" dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Robert Mazurek Sławomir Dębski Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Dwójka