Michaela Ursuleasa: to był Konkurs!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 16:31
Rozmowa z rumuńską pianistką , przewrotną "zwyciężczynią" Konkursu Chopinowskiego z 2000 roku.
Audio

Michaela Ursuleasa - jedna z najznakomitszych pianistek młodej generacji, ulubienica publiczności na XIV Konkursie Chopinowskim i zdobywczyni nagrody słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia - wystąpiła niedawno w ramach Festiwalu Chopin i jego Europa. Artystka powróci do Warszawy już w 19 listopada, by zagrać z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Cristiana Mandeal'a . Wykona wówczas mozartowski Koncert fortepianowy B-dur. A wcześniej, 27 września, w Wiener Konzerthaus przedstawi koncert charytatywny na rzecz organizacji niewidomych. Wystąpi razem z Vienna Chamber Orchestra  pod batutą włoskiego dyrygenta Marca Boniego. Wieczór zatytułowany Concert In the Dark rozpocznie się w świetle; z czasem w sali będzie robiło się coraz ciemniej.

W rozmowie z Klaudią Baranowską wspomina swój udział w XIV Konkursie Chopinowskim i opowiada o swoim stosunku do muzyki Fryderyka Chopina:

Czytaj także

Michaela Ursuleasa w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 19:00
Laureatka nagrody słuchaczy II Programu Polskiego Radia na XIV Konkursie Chopinowskim wystąpiła w niedzielę w Studiu im. Witolda Lutosławksiego. Z Artystką rozmawiała Klaudia Baranowska.
rozwiń zwiń