X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mae West - aktorka od skandali?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 12:33
A może świadoma siebie artystka, feministka, emancypantka? Dlaczego jej sława nie przetrwała, w przeciwieństwie do na przykład ikony seksu lat 50., Marylin Monroe? Mae West poświęcimy wtorkowe "Rozmowy po zmroku".
Mae West
Mae WestFoto: Wikipedia domena publiczna

Mae West - aktorka, dramaturg, skandalistka przełamująca tabu w latach 20. i 30. XX wieku, jedna z pierwszych kobiet, która otwarcie podjęła temat seksualności w filmie i na scenach Broadway’u. W 1926 roku napisała i wystawiła sztukę "Sex". Dzień po premierze spektaklu pod zarzutem obrazy moralności trafiła na 8 dni do więzienia.

Dziś jest nieco zapomniana, choć jej nazwisko w pierwszych dekadach ubiegłego wieku budziło ogromne emocje. W najlepszych latach swojej twórczości zarabiała w Hollywood więcej niż Charlie Chaplin i Marlena Dietrich, a Salwador Dali na jej cześć namalował obraz "The Face of Mae West Which Can Be Used as an Apartment" (zaprojektował także sofę w kształcie ust aktorki).

Mae West - skandalistka? Prowadziła dość ustatkowane życie prywatne, dalekie od skandali Hollywoodu. Karierowiczka? "Kariera jest dla mnie wszystkim", powtarzała do końca życia, choć odrzuciła kilka ważnych ról, m.in. u boku Elvisa Presleya, ponieważ…nie podobał jej się scenariusz i terminy realizacji.

W "Rozmowach po zmroku" gośćmi Pawła Siwka będą: prof. Marek Hendrykowski - historyk filmu, Andrzej Kołodyński - krytyk filmowy oraz Adrian Markowski - filmoznawca.

13 sierpnia (wtorek), godz. 19.45

Zobacz więcej na temat: aktorzy Salvador Dali
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzech Almodovara. Założył ciuchy sprzed 40 lat

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 12:23
- "Przelotni kochankowie” nawiązują do wczesnych filmów Almodovara, ale pozbawieni są ich energii - oceniał krytyk filmowy Bartosz Żurawiecki w "Rozmowach po zmroku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sny Buñuela zmieniły historię kina

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 09:00
- W swojej autobiografii pisał, że gdyby pozwolono mu wybierać, to jego dzień składałby się z 22 godzin snu, pod warunkiem, że może je zapamiętać - opowiadał w Dwójce krytyk filmowy Jacek Szczerba, który wziął udział w dyskusji na temat twórczości Luisa Buñuela.
rozwiń zwiń