X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamięć września 1939 r. w głosach polskich poetów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 19:00
Zapraszamy na słuchowisko dokumentalno-poetyckie "Na wysokość łun", w którym polska poezja i archiwalne nagrania przeniosą słuchaczy w sam środek wrześniowej walki 1939 r.
Stare Miasto w Warszawie zniszczone po II wojnie światowej
Stare Miasto w Warszawie zniszczone po II wojnie światowejFoto: M. Swierczynski/ Wikimedia Commons

Realizację radiową według scenariusza Wacława Tkaczuka oparto na wierszach Czesława Miłosza, Władysława Sebyły, Kazimierza Wierzyńskiego, Juliana Przybosia, Stanisława Balińskiego, Antoniego Słonimskiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
W słuchowisku przedstawimy również dokumenty dźwiękowe z archiwum Polskiego Radia - głosy poetów: Władysława Broniewskiego i Juliana Przybosia, fragmenty przemówień Józefa Becka i Stefana Starzyńskiego, a także "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" K. I. Gałczyńskiego oraz "Pieśń o Warszawie" z radiowej realizacji dramatu Czesława Miłosza.
Reżyseria: Henryk Rozen
Obsada: Elżbieta Kijowska, Adam Bauman, Olgierd Łukaszewicz i Krzysztof Wakuliński. "Prolog" w kompozycji Marcina Błażewicza. Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
5 września (czwartek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elektra Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 16:00
Przez Erwina Axera uznana została za jedną z najważniejszych aktorek w historii warszawskiego Teatru Współczesnego. W związku z 30. rocznicą śmierci Zofii Mrozowskiej w "Notatniku Dwójki" przypomnieliśmy jej artystyczną sylwetkę.
rozwiń zwiń