X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnice kartografii

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 13:33
W kolejnym spotkaniu "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego" będziemy rozmawiać o mapach, ich historii i znaczeniu dla podróżników z całego świata.
Portolan - mapa żeglarska przedstawiająca basen Morza Śródziemnego i Europę (ok. 1600 r.)
Portolan - mapa żeglarska przedstawiająca basen Morza Śródziemnego i Europę (ok. 1600 r.)Foto: Wikimedia / CC

Jedna z najstarszych map naskalnych - sprzed 10 tys. lat p.n.e. - została odkryta w Ameryce Północnej. Mapami rysowanymi na kości, drewnie, skórze posługiwali się nie tylko Indianie obu Ameryk, ale także ludy Syberii i Beduini na Saharze. Mapy żeglarskie - tzw. portolany - żydowscy kartografowie z Majorki opracowywali na podstawie książki Marco Polo. Korzystał z nich Kolumb, z nadzieją, że na ich podstawie znajdzie drogę do Indii i Chin.

W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" o tajemnicach kartografii porozmawiamy z Lucyną Szaniawską i prof. Janem Wendtem.

Na audycję zaprasza Hanna Maria Giza.

7 grudnia (sobota), godz. 16.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróżując po wiedzę

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 13:05
- Bardzo ważnym elementem nowożytnego podróżowania były motywacje edukacyjne młodych ludzi - mówił w Dwójce prof. Wojciech Tygielski. "Ćwiczenia z myślenia" poświęcone były podróżom w XVI i XVII wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogowie przyszli z Iranu? W poszukiwaniu zaginionej mitologii Słowian

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 00:20
O świecie religijnej wyobraźni dawnych Słowian wiemy niewiele. Dziejopisom nie zależało na utrwaleniu pogańskiej przeszłości. Jednak to, co przetrwało, wydaje się bardzo frapujące...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jądro ciemności" – każdy z nas może być potworem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 18:00
– To moralitet o tym, że sami dla siebie jesteśmy niezwykle nieprzewidywalni. W każdym z nas tkwi zagrożenie bycia Kurtzem – mówił w Dwójce literaturoznawca Karol Samsel o słynnym dziele Josepha Conrada "Jądro ciemności".
rozwiń zwiń