Marek Moś - mistrz ze Śląska

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 19:30
Bohaterem "Notatnika Dwójki" będzie znakomity skrzypek i dyrygent oraz niestrudzony animator polskiego życia muzycznego, zwłaszcza w dziedzinie repertuaru współczesnego
Marek Moś
Marek MośFoto: PAP/Radek Pietruszka

Założyciel i wieloletni prymariusz Kwartetu Śląskiego, twórca i dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Aukso, a także szef artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej opowie o sobie już w poniedziałkowe popołudnie.

O Marku Mosiu mówić będą też: Justyna Rekść Raubo, która zainicjowała z nim Festiwal "Letnia Filharmonia Aukso", oraz Arkadiusz Kubica z Kwartetu Śląskiego.

Na "Notatnik Dwójki" zaprasza Beata Stylińska.

24 marca (poniedziałek), godz. 15.00-15.30

mm, gs

Czytaj także

Kwartet Śląski: kwartet to twór niezwykle zazdrosny

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 12:00
- Od trzydziestu lat spotykamy się codziennie, by pograć od wpół do dziesiątej do trzynastej. Potem rozchodzimy się do innych zajęć - mówił w Dwójce skrzypek Arkadiusz Kubica, który wraz z kolegami opowiadał o życiu w kwartecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dochodzimy do dojrzałości". 35 lat Kwartetu Śląskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 17:00
– Mówi się, że w kwartecie pierwszych 25 lat jest najtrudniejsze, a potem zaczyna się odczuwać przyjemność z grania w zespole – mówili w Dwójce członkowie Kwartetu Śląskiego, który wystąpił na jubileuszowym koncercie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń