Polskie Radio
Section05
śląskie

ALERT POGODOWY Niebezpiecznie na drogach. IMGW ostrzega przed intensywnym śniegiem na południu Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu. Dotyczy ono południowej części województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Niebezpiecznie może być na drogach, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną czujność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda śląskie małopolskie podkarpackie regiony drogi kierowcy IMGW

Najbardziej dotknięty przez pandemię region będzie miał kolejne punkty szczepień. Śląskie gminy zgłaszają gotowość

W woj. śląskim do piątku podano 693 074 szczepionki przeciw COVID-19. Dwie dawki przyjęło 220 097 osób. Do służb wojewody napływają zgłoszenia gmin w sprawie tworzenia dużych punktów szczepień populacyjnych na ich terenie.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 szpital szczepionka Koronawirus w Polsce obostrzenia POLSKA szczepienia regiony Śląsk śląskie społeczeństwo

Poseł PiS zakażona koronawirusem. "Jej stan jest bardzo poważny"

Poseł PiS Barbara Dziuk trafiła do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem - poinformował portal tarnogorski.info. - Pani poseł znajduje się w szpitalu z przebiegiem w najgorszym wariancie. Jej stan jest bardzo poważny - powiedział lokalnemu portalowi Janusz Śnietka, szef klubu radnych PiS w Tarnowskich Górach.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia Prawo i Sprawiedliwość szpital zdrowie śląskie POLSKA

Minister zdrowia: możliwa relokacja pacjentów ze Śląska drogą lotniczą

- Przygotowany plan ewentualnej relokacji pacjentów ze Śląska, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja pod względem infrastruktury szpitalnej, przewiduje transport samolotami z wykorzystaniem lotniska w Pyrzowicach - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. O uruchomieniu szpitala w Pyrzowicach mówił podczas konferencji prasowej w Katowicach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce lockdown regiony śląskie

Trudna sytuacja pandemiczna na Śląsku. Szpitale szybko wypełniają się chorymi

1859 nowych zakażeń koronawirusem zanotowano ostatniej doby w woj. śląskim, wobec 3649 dzień wcześniej. Najtrudniejsza sytuacja panuje w południowej, górskiej części regionu. Przygotowane przez szpitale miejsca dla chorych na COVID-19 szybko się zapełniają - informują służby prasowe wojewody śląskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce

ALERT POGODOWY Uwaga na silny i porywisty wiatr. Alert dla północnego i południowego krańca Polski

O 16.00 zaczęły obowiązywać ostrzeżenia IMGW pierwszego, najniższego stopnia przed silnym wiatrem dla południowej części Podkarpacia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w czwartek przed silnym wiatrem na północy i na południu kraju; największe porywy wiatru spodziewane są na Pomorzu, gdzie mogą osiągnąć prędkość do 90 km/h. W dalszym ciągu obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne na Bugu w województwie lubelskim.
Zobacz więcej na temat:  pogoda IMGW alert pogodowy dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie POLSKA