Polskie Radio
Section05
śląskie

Ciała zaginionych w kopalni Pniówek wydobyte na powierzchnię. Służby kontynuują akcję poszukiwawczą

Ciała pięciu odnalezionych w poniedziałek rano górników, zaginionych po ubiegłorocznej katastrofie w kopalni Pniówek, zostały przetransportowane na powierzchnię - podała Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy kopalnia. - Pod ziemią dalej jest prowadzana akcja ratownicza - poinformował wieczorem rzecznik JSW Tomasz Siemieniec.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie górnictwo infografika

150 km, 12 odcinków specjalnych. Przed nami Rajd Śląska 2023

Szósta runda rajdowych samochodowych mistrzostw Polski - Rajd Śląska, zostanie rozegrana w nadchodzący weekend (8-9.09). W tym roku impreza awansowała do kalendarza FIA European Rally Trophy. To międzynarodowe rozgrywki pod egidą FIA (Światowa Federacja Samochodowa). 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy motoryzacja Moto sport wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe śląskie

Sprawa zabójstwa 11-letniego Sebastiana. Jest prawomocny wyrok. Dożywocie dla sprawcy

Prawomocna jest już kara dożywocia dla Tomasza M., który w maju 2021 r. uprowadził i zabił 11-letniego Sebastiana z Katowic. Zgodnie wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Katowicach M. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie najwcześniej po 30 latach, później trafi na terapię z zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja zabójstwo służby i bezpieczeństwo Katowice sądownictwo regiony śląskie przestępczość