Kwartet Śląski w "Five o'clock"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 18:50
Jeden z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych działa nieprzerwanie od 1978 roku. Eksperci od współczesnej (nie tylko) polskiej kameralistyki świętowali swoje 35-lecia w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego, a wkrótce potem byli gośćmi audycji "Five o'clock". W sobotę przypomnimy to drugie spotkanie.
Kwartet Śląski w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Kwartet Śląski w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda LutosławskiegoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

>>>Koncert na 35-lecie Kwartetu Śląskiego. Zobacz nagranie koncertu jubieluszowego<<<

Członkowie zespołu wywodzą się z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Repertuar Kwartetu obejmuje ponad 400 pozycji literatury kameralnej, z czego około 300 to utwory powstałe w XX wieku. Artyści dokonali około 70 prawykonań kwartetów smyczkowych autorstwa polskich i zagranicznych kompozytorów - część z nich jest im dedykowana.

Dwójkowe spotkanie z Kwartetem Śląskim poprowadziła oczywiście Agata Kwiecińska. Zapraszamy na audycję "Five o'clock".

23 sierpnia (sobota), godz. 17.00-19.00

mm/jp

Czytaj także

Małe jest piękne i ładnie brzmi

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 19:00
Z okazji Dnia Dziecka w Dwójkowej audycji "Five o’clock" spotkaliśmy się z zespołem Pawła Romańczuka, który gra na tzw. małych instrumentach. Wakacyjną porą przypominamy to niezwykłe wydarzenie zarejestrowane przez naszą ekipę filmową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kwartludium w "Five o'clock". Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 22:00
Skrzypce, klarnet, fortepian, perkusja to punkt wyjścia do improwizacji, inspirowania kompozytorów do pisania nowych utworów, pole do prowadzenia doświadczeń z brzmieniem. Zapraszamy na spotkanie z zespołem Kwartludium.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert na 35-lecie Kwartetu Śląskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 16:00
– Mówi się, że w kwartecie pierwszych 25 lat jest najtrudniejsze, a potem zaczyna się odczuwać przyjemność z grania w zespole – mówili w Dwójce członkowie Kwartetu Śląskiego, który wystąpił na jubileuszowym koncercie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń