Piotr Damasiewicz i Dominik Wania - podróż w sferę duchowości [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2023 19:00
Gośćmi Dwójkowego cyklu "Jazz.PL" byli trębacz Piotr Damasiewicz i pianista Dominik Wania. Duet premierowo zaprezentował swój pierwszy album. Wyjątkowy koncert odbył się w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem wideo. 

[You Tube Dwójki]

Trębacz Piotr Damasiewicz i pianista Dominik Wania to jedni z najważniejszych muzyków jazzowych swojego pokolenia. Dwaj świetni improwizatorzy są oklaskiwani na całym świecie.

Specjalista od harmoniki XX wieku i miłośnik muzyki ludowej w cyklu "Jazz.PL" premierowo zaprezentowali  swój pierwszy album nagrany w duecie: "The Way, the Truth and the Life - According to Artur Olender”. To było wyjątkowe spotkanie w Studiu im. Witolda Lutosławskiego.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Tak o repertuarze koncertu mówi Piotr Damasiewicz: Jest to muzyka inspirowana treściami ewangelicznymi, zapraszająca do podróży w głąb sfery duchowości i medytacji nad sprawami fundamentalnymi takimi jak: Bóg, prawda, piękno i dobro. Wierzymy, że jej doświadczanie w tak pięknej i dużej przestrzeni, jaką jest sala koncertowa Polskiego Radia, będzie niezapomnianym przeżyciem kontemplacyjnym, właściwym dla charakteru tych kompozycji.

.

***

Koncert w ramach cyklu "Jazz.PL" odbył się w piątek (9.06) w godz. 18.00-19.00. Transmisja miała miejsce na antenie Dwójki, stronie internetowejFacebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia. Sponsorem cyklu jest PKO Bank Polski.

mo

Zobacz więcej na temat: Jazz pr poleca
Czytaj także

Rafał Sarnecki Quintet - inspiracje różnymi muzycznymi gatunkami [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 19:15
Bohaterem tej odsłony cyklu "Jazz.PL" był Rafał Sarnecki. Kwintet gitarzysty zaprezentował słuchaczom radiowej Dwójki utwory z ostatniej płyty, zatytułowanej "A View From the Treetop", która jest piątym autorskim albumem wydanym przez Rafała Sarneckiego. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania koncertu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Pietrzko Trio - "Fragile Ego" i jedność na scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 19:30
Trio Kasi Pietrzko zabrzmiało w kolejnej odsłonie cyklu "Jazz.PL" w piątek 2 czerwca. Usłyszeliśmy fragmenty najnowszego albumu "Fragile Ego" oraz kompozycje znane z wcześniejszych płyt. Transmisja odbywała się na antenie Dwójki, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia. Przeżyjmy to jeszcze raz!
rozwiń zwiń