DJ Lenar - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 14:45
Muzyka elektroniczna ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia i charyzmatyczny turntablista nadający nowy wymiar archiwalnym taśmom radiowym. Zobacz niezwykły koncert!
DJ Lenar - Koncert Urodzinowy Dwójki
DJ Lenar - Koncert Urodzinowy DwójkiFoto: PR
O północy z 1 na 2 marca w radiowym Studiu im. M. J. Kwiatkowskiego odbył się jeden z Koncertów Urodzinowych przygotowanych z okazji 75-lecia Programu II Polskiego Radia.  Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wyjątkowego wydarzenia.

***

DJ Lenar to turntablista niestrudzenie promujący nowe techniki grania na gramofonach i płynnie poruszający się po różnych gatunkach muzycznych – od klezmerskiego Meritum przez reinterpretacje Lutosławskiego grane m.in. z Andrzej Bauerem, irlandzkie pieśni ludowe grane w duecie z Garthem Knoxem, muzykę do spektakli teatralnych i improwizacje z Johnem Tilbury, Eddiem Prevostem, Frederikiem Blondy czy Thomasem Lehnem.

Studio Eksperymentalne  Polskiego Radia było jednym z pierwszych na świecie ośrodków muzyki elektronicznej. W Europie uprzedzili nas tylko Francuzi, Niemcy oraz Włosi. Nie dziwnego, że na Malczewskiego ściągali tłumnie pionierzy i najwybitniejsi kompozytorzy muzyki elektronicznej z Polski (jak Włodzimierz Kotoński, Krzysztof Penderecki i Bogusław Schaeffer) oraz całego świata (wśród nich: remiksowany dziś przez twórców ambientu norweski guru, Arne Nordheim). Więcej o Studiu Eksperymentalnym można przeczytac w tym artykule.

Czytaj także

Studio Eksperymentalne

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 11:09
Z okazji 85-lecia Polskiego Radia Marek Zwyrzykowski przypomni nagrania stworzone w warszawskim ośrodku muzyki elektronicznej - jednym z pierwszych w Europie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rudnik: pionierem muzyki elektronicznej zostałem, bo wyszedłem z więzienia i szukałem jakiejś roboty...

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 16:30
"Radiowy Dom Kultury" odwiedził konferencję Kultura 2.0, zorganizowaną pod hasłem "Świadomi mediów". Nikt nie realizuje tego hasła lepiej niż Eugeniusz Rudnik, który o pół wieku wyprzedził pomysły współczesnych didżejów.
rozwiń zwiń