X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stradivarius "Polonia". Symbol przywracania dziedzictwa

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 20:00
- Posiadanie takiego instrumentu daje prestiż, ale jest to przede wszystkim wspaniałe narzędzie w rękach artysty. Te skrzypce dają ogromne możliwości. Ich obecność w Polsce to krok w przywracaniu dziedzictwa, które utraciliśmy w czasie wojny - mówił w Dwójce Andrzej Kosendiak.
Audio
  • Stradivarius "Polonia" - ambasador polskiej kultury (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Skrzypce Stradivariusa, które trafiły do Polski
Skrzypce Stradivariusa, które trafiły do PolskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Skrzypcom, zakupionym przez dwóch prywatnych inwestorów, nadano imię "Polonia". Instrument jest oryginalnym dziełem najsłynniejszego lutnika wszech czasów Włocha Antonio Stradivariusa. Powstał w 1685 roku, przez lata pozostawał w rękach włoskiej rodziny Ratinich i nigdy nie grywano na nich publicznie. - Stradivarius jest świetnie zachowany, ponieważ przez ostatnie kilkadziesiąt lat był wyjmowany raz w roku, by uświetnić rodzinne święto, a potem był oddawany do lutnika i wracał do sejfu - powiedział Andrzej Kosendiak.

Jak narodziła się idea pozyskania Stradivariusa dla Polski? Jakie ma on znaczenie dla promocji naszej kultury? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadzi: Monika Zając

Goście: Andrzej Kosendiak (dyrektor Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu), Wojciech Dutkiewicz (znawca instrumentów) oraz Jerzy Maślanka (lutnik)

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 22.00

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stradivarius na 100-lecie niepodległości Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 11:46
- Znalazł się wspaniały człowiek, jeden z najbogatszych Polaków i zarazem wielki patriota, który poczuł powagę sytuacji, że z okazji rocznicy odzyskania niepodległości wypadało, żeby taki instrument trafił do Polski - mówił w Dwójce skrzypek Janusz Wawrowski.
rozwiń zwiń